Wieczorne rytuały pielęgnacyjne – jak przygotować skórę do snu?

Pielęgnacja skóry ma kluczowe znaczenie dla jej nienagannego i zdrowego wyglądu. Swój własny rytuał warto wypracować jeszcze w wieku nastoletnim i wraz z biegiem czasu zmieniać go i dostosowywać do potrzeb własnych i tych, jakie stawia przed nami wiek. Aby wieczorna pielęgnacja przynosiła pożądane efekty, należy wybrać kosmetyki zawierające składniki, które faktycznie wzmocnią naskórek i odżywią go. Trzeba pamiętać o tym, że wraz z wiekiem skóra staje się coraz bardziej wymagająca. Jak dobrać odpowiednie produkty? Dla cery dojrzałej świetnym wyborem i ważnym punktem pielęgnacji będzie L’Oreal Age Perfect Serum.

Wieczorna pielęgnacja krok po kroku

Wieczorne rytuały warto rozpocząć od demakijażu. W tym celu można wykorzystywać specjalnie przeznaczone do tego mleczka, płyny micelarne lub oleje – dobór najlepszych środków powinien być uzależniony od typu cery. Kolejny krok to regularne złuszczanie naskórka, które można stosować od 2 do 3 razy w tygodniu w postaci peelingu drobno lub gruboziarnistego. Złuszczanie jest o tyle ważne, że gromadząca się warstwa martwego naskórka zalega na jego powierzchni i ogranicza wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków, a do tego sprawia, że twarz traci blask, wydaje się zmęczona, a makijaż nie wygląda zbyt dobrze. Jeśli peeling wywołuje uczucie dyskomfortu, może to oznaczać, że drobiny w nim zawarte są zbyt dużych rozmiarów i należy wymienić kosmetyk na taki o mniejszych drobinkach. Kolejny krok to aplikacja kremu lub serum o właściwościach odpowiednich do wymagań cery. W przypadku skóry dojrzałej wymagania wzrastają i ważne jest szybkie reagowanie – z tego powodu warto postawić na serum, ponieważ stężenie składników aktywnych w tego typu kosmetykach jest zwykle wyższe niż w tradycyjnych kremach. Jednym z godnych polecenia kosmetyków przeznaczonych do wieczornej pielęgnacji jest L’Oreal Age Perfect Serum.

L’Oreal Age Perfect: serum idealne

Serum odbudowujące L’Oreal Age Perfect to kosmetyk przeznaczony głównie dla pań po 50. roku życia, stanowiący innowacyjną propozycję wsparcia walki z oznakami starzenia się skóry. Innowacyjność produktu polega na wykorzystaniu nowoczesnej i bardzo efektywnej formuły, która pozwala na wnikanie składników odżywczych w najgłębsze warstwy naskórka, dzięki czemu staje się on odpowiednio nawilżony i zregenerowany, a co za tym idzie – wygląda znacznie lepiej. Dzięki wysokiemu stężeniu składników efekty widoczne są bardzo szybko – już po pierwszym zastosowaniu skóra staje się bardziej jędrna i rozświetlona. L’Oreal Age Perfect Serum to pozycja idealna do zastosowania przed snem – wystarczy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na twarz i dekolt, spokojnie położyć się do łóżka i pozwolić mu działać! Regularne stosowanie przyniesie niespodziewanie trwałe i spektakularne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here