Wakacje w Polsce - jak je spędzić?

Atrakcyjność naszego ojczystego kraju w dużej mierze wynika z jego umiejscowienia. Mamy wręcz idealne położenie geograficzne. Efektem tego jest bogactwo zróżnicowanych krajobrazów, które niemalże w każdej części Polski są zupełnie inne i potrafią nas zachwycić swoimi odmiennymi detalami. Gdy na wakacjach chcemy po prostu wypocząć i się wyciszyć, przeważnie kierujemy się nad polskie morze. Gdy mamy podobne potrzeby, ale oprócz tego chcemy znaleźć się z dala od pozostałych turystów, ruszamy na Mazury, które nawet latem i wiosną nie są aż tak bardzo oblegane. Zimą wolimy wyjeżdżać w góry. Wysokogórskie pasma Tatr stawiają przed nami poważne wyzwania – próbujemy pieszo zdobywać ich kolejne szczyty, wspinać się po niemalże pionowych skałkach albo zjeżdżać z nich na nartach, ćwicząc swoje sportowe umiejętności. Wakacje w Polsce, jak sami teraz widzimy, potrafią być na tyle zróżnicowane, że kuszą nawet ludzi mieszkających za granicą, którzy coraz częściej odwiedzają nasz kraj nie tylko dlatego, że jest on dla nich tańszy, ale również ze względu na jego krajobrazowe bogactwo. Też powinniśmy się tym wszystkim zachwycić. Musimy znać wartość kraju, w którym sami się urodziliśmy, bo taką wiedzę trzeba przekazywać kolejnym pokoleniom, aby była ona wiecznie żywa i aktualna. Zamiast więc szukać ciekawych miejsc za granicą, w których moglibyśmy spędzić swój letni urlop, wyruszmy na wakacje w Polsce. Przekonajmy się, że takie wakacje mogą być równie wspaniałe, a czasem i nawet wspanialsze od tych najdalszych podróży.

Kierunek nr 1 – Bałtyk. Tych okolic żadnemu Polakowi nie trzeba raczej przedstawiać. Nawet jeśli nie jesteśmy największymi miłośnikami plażowania i naszym wakacjom bliżej do aktywnego wypoczynku aniżeli beztroskiego lenistwa, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że nigdy w swoim życiu nie byliśmy w żadnej miejscowości położonej nad Bałtykiem. A jeśli jednak tak właśnie było, musimy to zmienić! Bo przecież Bałtyk to nasza duma narodowa. Fantastyczne piękne morze, otoczone szerokimi piaszczystymi plażami. W położonych nad nim miejscowościach można poczuć prawdziwy klimat beztroskich rozrywkowych wakacji. Nawet taka mała miejscowość jak Pobierowo zdążyła już tak bardzo zaskarbić sobie serca turystów, że potrafią oni do niej wracać co roku, dlatego w lipcu i sierpniu tłumów tutaj nie brakuje. Niby jest to pewna wada nadmorskich miejscowości, ale w tym też tkwi cały ich urok. Nie każdy z nas marzy o ciszy i spokoju. Niektórzy mają wręcz zbyt nudne i monotonne życie, dlatego na wakacjach pragną trochę zaszaleć – chcą znaleźć się w miejscu tętniącym energią i radością, które pozwoli im na nawiązanie nowych ciekawych znajomości. A w Pobierowie takich okazji zdecydowanie nie brakuje. Tutaj nudzić się po prostu nie da i sami się o tym możemy przekonać!

Jak rozrywkowe wakacje w Polsce, to tylko nad Bałtykiem – i to najlepiej w Pobierowie, ewentualnie w Międzyzdrojach lub Świnoujściu. Nadmorskie miejscowości nie pozwolą nam się nudzić. To w nich wybawimy się za wszystkie czasy.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here