Karma monobiałkowa dla psa

Chcąc zapewnić psu długie i dostanie życie, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na serwowaną mu karmę. Powinna ona posiadać odpowiedni skład, który będzie realizował wszystkie potrzeby Twojego pupila. Kiedy przyda się karma monobiałkowa dla psa? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest karma monobiałkowa?

Karma zawierająca tylko jeden rodzaj białka – czy to fanaberia? Niekoniecznie. Niektóre czworonogi mogą bowiem potrzebować właśnie takiej diety. Karma monobiałkowa dla psa, nazywana również jednobiałkową lub monoproteinową, została stworzona z myślą o diagnostyce i leczeniu wszelkich nietolerancji pokarmowych u zwierząt. Prawdą bowiem jest, że naszego czworonoga mogą uczulać nie tylko zboża lub składniki roślinne. Zdarza się również, że źródłem jego alergii jest właśnie rodzaj mięsa. Taką karmę można stosować po to, by zidentyfikować składnik, który szkodzi zwierzęciu albo po to, by wreszcie zapewnić mu dietę, która nie wywołuje biegunki, wymiotów, wzdęć i innych „atrakcji” ze strony układu pokarmowego. Karma monobiałkowa dla psa nie zawiera żadnych zbóż. Najczęściej nie ma w jej składzie także popularnego kurczaka. Za to można spotkać nieco bardziej wyszukane gatunki mięs i ryb, w tym kaczkę, wołowinę, tuńczyka, jagnięcinę, cielęcinę, a także dziczyznę. Oczywiście karma monobiałkowa dla psa może występować zarówno w formie mokrej, jak i suchej.

Dla kogo karma monobiałkowa?

Karma monobiałkowa dla psa może być stosowana nie tylko u psów z alergią pokarmową. Jednocześnie to dobry produkt dla pupili o wrażliwym przewodzie pokarmowym. Psy mogą mieć bowiem po prostu wrażliwe jelita, które są łatwo podrażniane przez mieszanki różnych produktów, a także niektóre gatunki mięs. Karma monobiałkowa dla psa to również doskonałe rozwiązanie dla psów wybrednych, które po prostu kręcą nosem na każdą kolejną karmę. Niejadki w końcu znajdą rodzaj mięsa, który im odpowiada, więc warto przetestować różne warianty. Karma monobiałkowa dla psa może być stosowana także u psów bez jakichkolwiek problemów zdrowotnych i fanaberii. Może po prostu stanowić element odpowiedniej, dobrze zbilansowanej psiej diety. Taka karma jest bogata w składniki odżywcze i minerały. Poza tym karma monobiałkowa przyda się dla pewnej odmiany i urozmaicenia dotychczasowej diety psa.

Gdzie kupić karmę monobiałkową?

Karmę monobiałkową dla psa można kupić w specjalistycznych sklepach zoologicznych, a także bezpośrednio u producentów. Warto czytać skład produktu przed zakupem. Dzięki temu można upewnić się, że karma rzeczywiście zawiera wyłącznie jeden rodzaj białka, nie ma w niej jakichkolwiek zbóż, a także syntetycznych dodatków, w tym barwników i konserwantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here