Jego największą atrakcją jest kościół zbudowany na wysokim klifie oraz malownicze, klifowe wybrzeże. Nie brak i innych atrakcji w najbliższej okolicy tej nadmorskiej miejscowości. Trzęsacz ma się czym pochwalić i nic dziwnego, że turyści zaglądają tu wyjątkowo chętnie.
Największa atrakcja to oczywiście sam kościół. Ta gotycka świątynia zbudowana w XIII wieku niegdyś znajdowała się w odległości około 2 kilometrów od morza. Dziś wydaje się, że lada moment ostatnia zachowana do dziś kościelna ściana wpadnie do wody. Morze jest tu wyjątkowo aktywne zaś wyniki badań pokazują, że Bałtyk wdziera się w głąb lądu średnio o 10 centymetrów w ciągu roku.
Sam klif w Trzęsaczu jest ogromną atrakcją. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale i daje wiele możliwości uprawiania sportów takich jak szybowanie na lotniach oraz paralotniach.
Ma też Trzęsacz inną atrakcję. To stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która przez ponad 100 lat służyła mieszkańcom Zachodniego Pomorza. Stacja w Trzęsaczu powstała w 1896 roku. Dziś ta kolejka jest jedną z największych atrakcji na Pomorzu, zaś w samych Gryficach można zwiedzić ciekawe Muzeum Kolei Wąskotorowej, którego największą atrakcją jest kolekcja zabytkowych parowozów.
W Trzęsaczu działa również ośrodek jeździecki, w którym można skorzystać z nauki jazdy konnej. Organizowane są również przejażdżki bryczką, dzięki którym można w ciekawy sposób zwiedzić malowniczą okolicę.

http://www.beautifulnight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here