Regeneracja włosów od samej cebulki i przyspieszenie ich wzrostu oraz zagęszczenie fryzury – w dodatku bez wychodzenia z domu? Brzmi wspaniale!
To zabieg znany od wieków, który jest obecnie bardzo trendy, gdyż włosomaniaczki i blogerki rozsławiły go na nowo. Jak działa olejowanie włosów i czy słusznie zbiera tak dobre opinie ?

Co to jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to kuracja, która obejmuje zarówno skórę głowy, cebulki, jak i włosy na całej długości. W swojej formie i sposobie aplikacji przypomina maskę do włosów, z tą różnicą, że na włosy nakładamy naturalny , pozbawiony parabenów i silikonów olejek (lub dobrą mieszankę olejków). Olejowanie to zabieg kosmetyczny, który dogłębnie poprawia stan włosów i szybko polepsza ich wygląd. Działa na najważniejszą część włosa, czyli cebulki, wzmacniając je i sprawiając, że pasma stają się silniejsze i rosną zdrowsze.

Jak wykonać olejowanie włosów w domu?

Niezaprzeczalna zaletą olejowania jest to, że można je zrobić w domowym zaciszu, w chwili najbardziej dla na dogodnej, a olejek można trzymać na włosach dowolną ilość czasu (od 30 minut do kilku godzin). Pokrywamy nim skórę głowy delikatnie masując skalp, oraz włosy na całej długości. Włosy do olejowania mogą być suche, albo wilgotne (mokre mają lepszą wchłanialność i łatwiej zaabsorbują olej). Po upływie wyznaczonego czasu olejek zmywamy z włosów.

Olejowanie włosów – opinie

Olejowanie włosów to bardzo ostatnio nagłośniony i modny trend, który ma szansę na stałe wpisać się do kanonu najlepszych kuracji do włosów. Olejowanie zbiera bardzo dobre opinie: nic dziwnego, że każdy kto go spróbuje jest mu przychylny. Taka kuracja działa bowiem jak najlepszy zabieg w salonie kosmetycznym. 

Co daje olejowanie włosów?

– wzmacnia włosy na całej długości, poprawiając strukturę

– domyka łuski włosa, wzmacnia blask i sprężystość

– zwalcza kruchość, matowość, dodaje włosom energii i witalności

– hamuje wypadanie włosów

– poprawia stan skóry głowy, reguluje sebum

– zwalcza nadmierny łojotok skalpu

– poprawia kondycję i pracę cebulek

– zagęszcza fryzurę

– ochrania włosy przed zniszczeniem i toksynami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here