Poszukujesz nowego telewizora do swojego salonu? Klienci, którym zależy na dobrej jakości obrazu, stoją dzisiaj przed dużym dylematem – czy zakupić model w standardowej rozdzielczości Full HD, czy może postawić na najnowszą technologię, czyli UHD – 4K?

Jeśli zależy nam na dobrej jakości obrazie, który będzie prezentował się naprawdę świetnie zarówno teraz, jak i za kilka lat, warto sprawdzić modele UHD. Mogą pochwalić się nawet czterokrotnie większą rozdzielczością niż Full HD. W związku z tym każdy amator filmów, seriali i programów w najwyższej rozdzielczości będzie zachwycony jakością obrazu.

Jeszcze w zeszłym roku ceny telewizorów UHD – 4K były naprawdę spore. Teraz jednak zmalały i możemy zakupić naprawdę tani telewizor UHD w cenie nawet poniżej 2000 złotych. Oczywiście, w sklepach znajdziemy również znacznie droższe modele, które kosztują nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Telewizor 4K w tak niskiej cenie jest w stanie zapewnić nam bardzo dobrą jakość obrazu – w porównaniu do rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, mamy do czynienia z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. Taki telewizory są w stanie także podwyższać mniejszą rozdzielczość dzięki technologii upscalingu. Wówczas telewizor samodzielnie podwyższa ją z użyciem swojego oprogramowania, więc nie musimy korzystać z materiałów w 4K, aby oglądać je właśnie w tej rozdzielczości.

Jeśli chcielibyśmy zakupić tani telewizor UHD, musimy przygotować się przede wszystkim na model dość mały – mający około 40-45 cali w zależności od producenta. Sprawdzi się on jednak bardzo dobrze w salonie. Musimy pamiętać o tym, że im wyższa przekątna ekranu, tym cena będzie także odpowiednio wyższa.

W poszukiwaniu taniego telewizora w rozdzielczości 4K warto zwrócić uwagę na to, czy możemy podłączyć go do internetu. Możemy zrobić to z wykorzystaniem funkcji Smart TV albo po prostu z użyciem kabla HDMI podłączonego do komputera – to jednak mniej wygodne rozwiązanie.

Podsumowując, jeśli chcemy zakupić nowy telewizor, warto sprawdzić dostępne obecnie modele 4K. Ich wysoka rozdzielczość gwarantuje doskonałą jakość obrazu, która w porównaniu z Full HD widoczna jest na pierwszy rzut oka. Co więcej, teraz taki telewizor możemy mieć w cenie około 2000 złotych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here