Tampon

Tampony higieniczne są używane od lat przez kobiety do tamowania wypływu krwi menstruacyjnej, czyli krwi wypływającej podczas miesiączki. Taki tampon zapobiega między innymi brudzeniu bielizny krwią. Tampony higieniczne wykonywane są z bawełny, a dokładniej z prasowanej waty. Jeżeli używane są zgodnie z zasadami higieny i wyjmowane z ciała kobiety na czas to nie stanowią zagrożenia dla zdrowia kobiety.

Tampony higieniczne to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ w porównaniu z podpaskami, nie widać, że kobieta aktualnie używa tampon. Tampony pozwalają na uprawianie sportu, pływanie na basenie, a także na komfortowe pójście na plażę czy kąpiel w morzu. Tampony może używać każda kobieta, nawet nastoletnia, gdyż są wykonane w różnych rozmiarach. Dziewictwo również pozwala na skorzystanie z tamponów. Tampony wkłada się czystym palcem do pochwy, a wyciąga za zwisający sznureczek. Tampony są wykonywane bardzo solidnie i nie ma obaw, że sznureczek się urwie. Tampon należy usunąć do sześciu godzin od włożenia do pochwy, inaczej może to grozić wstrząsem.

Jeżeli masz wątpliwości co do stosowania tamponów to możesz zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Czy można sikać z tamponem?
Oczywiście, że można zrobić siusiu z tamponem. Mocz wypływa z pęcherza moczowego przez cewkę moczową, natomiast tampon wkładamy do pochwy, która prowadzi do macicy. Są to dwie różne dziurki i mocz nie będzie miał kontaktu z tamponem. Można zawsze przytrzymać sznureczek trochę z boku, aby się nie zmoczył.

Czy można uprawiać seks z tamponem?
Seks z tamponem nie jest wskazany, ponieważ penis mężczyzny może przesunąć tampon za głęboko, przez co może być potem problem z jego wyjęciem. Seks może być też wtedy bolesny i niekomfortowy. Pamiętaj, że podczas okresu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uprawiać seks jak zazwyczaj.

Wyjmowanie tamponu mnie boli.
Jeżeli boli Cię podczas wyjmowania tamponu to zaczekaj jeszcze trochę, aż większa ilość krwi wchłonie się w tampon, ewentualnie następnym razem wybierz mniejszy rozmiar.

http://www.kmhs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here