Tablice na wymiar – pomagamy w wyborze

0
1453

O wielkich możliwościach przeróżnych tablic nie trzeba nikogo przekonywać – zwłaszcza nauczycielek w szkole! Jednak nie jest to jedyne sensowne wykorzystanie tych wspaniałych narzędzi pracy/pomocy naukowych. Widać to doskonale zwłaszcza w biurach, czy innych instytucjach, gdzie zaadaptowano z powodzeniem praktycznie każdy typ tablic. No dobrze, ale jak w ogóle wybrać tablicę? Kierować się ceną, materiałem wykonania czy rozmiarem? Ogólna porada jest taka – do właściwie każdej przestrzeni można dobrać dopasowaną tablicę. Rynek jest bogaty i oferuje właściwie niezliczone ilości konfiguracji – w tym tablice na wymiar.

Tablice na wymiar

Zacznijmy może od tego, że sklepy z tablicami i innymi akcesoriami oferują obecnie niesamowitą elastyczność i dopasowanie do klienta indywidualnego. Dlatego niezależnie od samego typu tablicy przez nas kupowanej – warto rozważyć opcje tablicy na wymiar. Często się to przydaje, kiedy mamy np. nietypowy kawałek wolnej ściany, gdzie akurat chcieliśmy zawiesić małą tablicę suchościeralno magnetyczną.

Tablice kredowe

Zacznijmy od prawdziwego klasyka – tablicy kredowej, doskonale znanej ze szkolnych klas. Trzeba im oddać, że piszę się na nich wygodnie, jednak zdecydowanie na minus jest wszechobecny pył z kredy, trudność z dokładnym umyciem powierzchni jak i samo oczekiwanie na wyschnięcie. Z tych właśnie powodów wycofuje się klasyczne tablice na rzecz suchościeralnych odpowiedników, które nie sprawiają tyle problemów z czyszczeniem. Niestety biała tablica to zupełnie inna jakość pisania. Pisaki praktycznie nie stawiają oporu. Niektórzy mówią, że przyswajanie wiedzy z tablicy kredowej jest skuteczniejsze z uwagi na inne ułożenie ręki i opór stawiany przez samą kredę i powierzchni tablicy.

Może korek?

Kolejną ciekawą propozycją są tablice korkowe, które świetnie sprawdzają się w warunkach domowych. Wiele osób ma takie tablice w biurach czy w nawet w przedpokoju, gdzie trzyma się np. numer do hydraulika czy listę zakupów na najbliższe wyjście z domu. Tablica korkowa ma też swoje limity. W końcu zawsze trzeba mieć coś do pisania pod ręką i kawałek papieru – no chyba że nie szkoda nam pisać po samej tablicy.

Tablice magnetyczne suchościeralne

Tablica magnetyczna, biała to uniwersalna tablica, która sprawdzi się jako pomoc naukowa w szkole czy na uniwersytecie. Mało tego, to równie przydatne narzędzie np. w biurze. Dzięki niej możemy sporządzać listy zadań dla poszczególnych zespołów jak i wykorzystywać je np. na szkoleniach. Sprawdzą się tutaj także te bardziej designerskie tablice szklane, które także są suchościeralne, ale mają zupełnie gładką powierzchnię i są lekko prześwitujące. Taki dodatek (dodatkowo w kolorystyce firmy) może zrobić wrażenie jako dopełnienie całej prezentacji. Tablice białe to królowe uniwersalności – właściwie można kupić je w ciemno – bo na pewno się przydadzą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here