Sukienki ślubne na ślub cywilny – jaka powinna być idealna suknia ślubna

0
2618

Ślub cywilny w Polsce jest prawnym usankcjonowaniem związku kobiety i mężczyzny. Jeśli zdecydowaliście się na taką formę zawarcia, na pewno zastanawiacie się jak wygląda taka uroczystość, a największym dylematem przyszłej Panny Młodej jest wybór sukienki na ślub cywilny.

Ślubne dylematy – ślub cywilny jak się ubrać?

Ślub cywilny jest coraz częściej wybieraną przez Pary Młode formą zawarcia związku. Niezależnie od powodów, które wpływają na tę decyzję, w przypadku decyzji o  ślube cywilnym przyszłe Panny Młode mają szczególnie duży dylemat związany z wyborem sukni ślubnej.

Czy sukienki na ślub cywilny muszą być proste i nierzucające się w oczy, czy mogą być bardziej szykowne? Skąd takie wątpliwości? Za czasów komunistycznych ślub miał być niczym niewyróżniającą się urzędową formalnością, więc eleganckie i zdobione suknie ślubne, które kojarzyły się ze ślubami kościelnymi, zaczęły wypierać mało urokliwe garsonki oraz skromne sukienki na ślub cywilny.

Ślub cywilny w Polsce

Obecnie ślub cywilny nie musi być jedynie sztywną ceremonią w urzędowej Sali Ślubów.  Od 2015 roku takie śluby  mogą odbywać się w Polsce również w plenerze, w każdym miejscu, które spełni określone wymogi. Nie wszystkie Pary decydują się na to rozwiązanie, ponieważ generuje ono dodatkowe koszty. Dlatego, jeśli postanowiliście, że ślub weźmiecie w Urzędzie Stanu Cywilnego, a Tobie marzy się wyjątkowa suknia ślubna, nie rezygnuj z niej tylko dlatego, że wybrałaś cywilną ceremonię!

Sukienki na ślub cywilny – skromnie czy z rozmachem?

Panny Młode wybierając sukienki na ślub cywilny, często decydują się na nieco skromniejsze kreacje, które będą mogły wykorzystać również na inne okazje. Jednak Ty wcale nie musisz kierować się tym kryterium. Chcesz postawić na aktualne trendy w modzie ślubnej? Śmiało! Wybierz na przykład sukienkę w odcieniu beżu lub różu, a jeśli wolisz proste suknie ślubne rozważ wybór sukienki z delikatną górą z koronki. Są teraz bardzo popularne – trudno się dziwić – prostota i elegancja zawsze będą wyglądały dobrze.

Możesz wybrać także suknię ślubną wykonaną w całości z koronki. To bardzo wdzięczny materiał, który nadaje sukni ślubnej niezwykłego charakteru, a dodatkowo pomaga wymodelować sylwetkę. Sukienki na ślub cywilny z tego materiału zawsze będą prezentowały się wyjątkowo, a Ty patrząc za kilka lat na swoje zdjęcia, będziesz nadal zachwycona swoim wyborem.

Krótka sukienka na ślub cywilny

Krótkie sukienki ślubne, które kojarzą się ze ślubem cywilnym, również mogą wyglądać pięknie. Takie kreacje to opcja dla Panien Młodych, które marzą o nieco swobodniejszej stylizacji, cenią sobie oryginalne rozwiązania, pragną wyeksponować nogi albo wykorzystać swoją suknię jeszcze na wiele innych okazji, nie tylko formalnych! Świetnym przykładem nadawania drugiego życia sukni jest wyjątkowo oryginalny pomysł Marty Trojanowskiej na… farbowanie sukni ślubnej! Pamiętaj – podczas wyboru sukni ślubnej kieruj się swoimi odczuciami, bo w dniu ślubu najważniejsze jest, abyś czuła się w swojej sukni ślubnej wyjątkowo i komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here