Styl skandynawski wciąż pozostaje najpopularniejszym trendem w aranżacji mieszkania. Jest elegancki, prosty i sprawia, że wnętrza stają się schludne, estetyczne i ciepłe. Jednak nie każdy z nas może sobie pozwolić na zrealizowanie swoich marzeń o aranżacji pomieszczeń właśnie wedle skandynawskich trendów. Wtedy pozostaje nam zdecydować się na małe zmiany, np. na wkomponowanie w mieszkanie jednego elementu, jak stół skandynawski. Podpowiadamy, co zrobić, aby stosunkowo małym kosztem i bez „meblowej rewolucji” odrobinę zmienić wygląd naszego mieszkania i przybliżyć go do ideału!

Czy jeden stół skandynawski może odmienić wnętrze?

Nawet jeśli w Twoim mieszkaniu nie króluje meblościanka i przeszklona wystawka, za którą kurz zbierają figurki i talerze, aranżacja może być daleka od skandynawskiego ideału. Jeśli nie masz ochoty albo środków finansowych na wymianę wszystkich mebli w domu, możesz z pomocą dodatków i kilku innych, niewielkich zmian w zaskakujący sposób przearanżować wygląd swojego gniazdka. To bardzo proste: wystarczy do tego stół skandynawski (https://www.miloni.pl/produkty/stol/wild.html) i kilka dekoracji, z których pomocą nadamy wnętrzom iście północnego sznytu! Kluczem do wprowadzenia we wnętrza właśnie takiego stylu są barwy: biel, szarość, beż (powinny być naturalne i neutralne) przełamane przez kolorowe tkaniny, geometryczne kształty w dodatkach i jasne, drewniane meble. Należy unikać wykorzystania plastików, zbyt dużej ilości dodatków czy mebli z metalu. Mieszkanie powinno być naturalne i przyjemne dla oka. Zastanówmy się więc, co można zrobić, aby Twoje wnętrza zaczęły wyglądać, tak jak te rodem ze Skandynawii?

Szybka i tania aranżacja ze stołem skandynawskim w roli głównej

1. Jeśli masz parkiet, możesz pomalować go na biało. Nie przejmuj się niedoskonałościami – dzięki nim wnętrze będzie wyglądało jeszcze bardziej oryginalnie.

2. Wybierz wykładzinę! Zanim to zrobisz, zastanów się jednak nad pomysłem na całe wnętrze. Jeśli chcesz, żeby było utrzymane w bladych, pastelowych barwach, postaw na nieco bardziej kolorową wykładzinę.

3. Kup miękkie, grube tkaniny: kapy, koce, poszewki i zasłony. Dzięki nim pomieszczenia nabiorą ciepłego, domowego klimatu.

4. Urządź kilka kącików do relaksu. Przede wszystkim ma być wygodnie. Tak, aby każdy, kto wejdzie do środka, od razu wiedział, gdzie zechciałby się skryć z książką i ciepłą herbatą.

5. Nie bój się kolorów, wzorów i odważnych faktur! Pamiętaj, że styl skandynawski to nie tylko blade, niewyraźne wnętrza, ale przede wszystkim komfort, dzięki któremu powinieneś czuć się dobrze – możesz więc przełamać monotonię z pomocą odrobiny żywych kolorów lub wyrazistych wzorów.

6. Nie musisz wymieniać od razu wszystkich mebli, ale jeden czy dwa – owszem. Dzięki temu nadasz wnętrzu odrobinę upragnionego stylu. Fotel, komoda, a może stół skandynawski – wybierz coś, co pasuje do Twojego mieszkania!

Wprowadzenie do wnętrza wymarzonego stołu skandynawskiego, nowej kanapy, regału lub dekoracji może być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które z różnych powodów nie chcą bądź nie mogą pozwolić sobie na generalny remont i przemeblowanie mieszkania lub domu. Małym kosztem i niewielkim nakładem prac możemy znacząco zmienić styl naszych czterech ścian i poczuć się w nich w pełni komfortowo! Nawet jeśli w ten sposób nie uda nam się osiągnąć efektu znanego z katalogów sklepów meblarskich specjalizujących się w stylu skandynawskim, to nasze wnętrza staną się bardziej eklektyczne, a efekt może nas pozytywnie zaskoczyć. Jak się okazuje- jeden element, a tyle może zmienić – warto więc spróbować czegoś nowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here