Starodawny wystrój wnętrz

Każdy z nas ma jakiś określony gust, odnoszący się do wystroju wnętrz, szczególnie gdy chodzi o jego dom. Ludzie mają przeróżne upodobania, jednym podoba się bardzo nowoczesny styl, inni zaś cenią sobie klasykę dawnych czasów. Dlatego też każdy ma inaczej urządzony dom i to jest w tym najlepsze.
Bardzo dużo ludzi przywiązanych do klasyki, ma w swoim domu boazerię. Kiedyś była ona szalenie modna i znajdowała się w każdym domu. Obecnie można ją spotkać coraz rzadziej, wiele ludzi usuwa ją ze ścian i je wygładza na bardziej nowoczesną modłę. Ale ci co chcą nadal mieć ją w swoim domu, powinni ją nieco odświeżyć, przynajmniej raz na jakiś czas.
Czym pomalować boazerię?
Odświeżenie boazerii najlepiej zacząć od jej wyczyszczenia mokrą szmatką, ewentualnie nasączoną płynem do mycia naczyń lub innym detergentem, który doskonale radzi sobie z zabrudzeniami oraz osadami z tłuszczu. Kiedy boazeria dobrze wyschnie, trzeba ją pomalować specjalną emulsją, która zapobiegnie wchłanianiu się farby w drewno. Emulsję tę można kupić w każdym sklepie z asortymentem wyposażenia wnętrz i budowlanym. W momencie nakładania tej emulsji, należy mocno wietrzyć malowane pomieszczenie, bo opary mogą być duszące. Warto też założyć do tego maskę na twarz, która ochroni drogi oddechowe. Po wyschnięciu i tej warstwy, można zacząć nakładać farbę. To na jaki kolor się zdecydujemy, zależy już tylko i wyłącznie od nas. Wiele osób decyduje się na kolor biały, bo doskonale rozjaśnia on pomalowane pomieszczenia i ładnie wygląda na ścianach. Można się też zdecydować na inne kolory, ale najważniejsze to wybrać taką farbę, która będzie przeznaczona do malowania drewna, będzie szybko schła i długo trzymała się na ścianach.
Tak odświeżona boazeria, będzie wyglądała jak nowa. Całe pomalowane pomieszczenie, sporo na tym zyska. Taki zabieg należy wykonywać co najmniej raz na kilka lat, można samemu sobie pomalować boazerię albo zlecić to fachowej ekipie remontowej, która ma do tego potrzebny sprzęt i narzędzia do malowania.

http://www.geostrefa.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTampon
Następny artykułElegant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here