Wzrok potrafi przykuć uwagę, wzbudzić zainteresowanie. Mówi się także, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego wiele kobiet dokłada wszelkich starań, by ich spojrzenie prezentowało się jak najlepiej. Różne makijażowe triki pozwolą sprawić, by oczy wyglądały na większe i były jeszcze bardziej hipnotyzujące.

Przed zrobieniem makijażu
Na początku należy zadbać o odpowiednie przygotowanie twarzy. Konieczny jest więc dokładny demakijaż – można postawić na peeling, użyć kremu nawilżającego i bazy pod fluid. Na powieki również warto najpierw nałożyć specjalną bazę, która sprawi, że makijaż będzie trwały i lepiej będzie się prezentował.

Akcesoria
Do dobrego makijażu niezbędne są odpowiednie akcesoria, bo to właśnie one pozwolą wydobyć głębię ze spojrzenia, optycznie powiększyć oczy, rozświetlić je i sprawić, by to na nie inne osoby zwracały uwagę w pierwszej kolejności. Jednym z najważniejszych elementów w kosmetyczce kobiety z pewnością jest zalotka, która sprawi, że rzęsy będą podkręcone, a oczy wydadzą się większe. Klasycznym cieniem jest z pewnością cielisty, mogący stanowić doskonałą bazę pod każdy makijaż. Każde spojrzenie może nabrać niezwykłego wyrazu również dzięki cienkiej kresce narysowanej za pomocą eyelinera.

Efekt kocich oczu?
Jednym z najpopularniejszych makijażów oczu są z pewnością tak zwane kocie oczy. Ich wykonanie jest proste, a pozwala osiągnąć niesamowity efekt. W pierwszej kolejności na powieki należy nałożyć kremowy cień do powiek, a wewnętrzne kąciki oczu również pomalować jasnym cieniem. Górną powiekę cieniuje się od zewnątrz ciemnym cieniem nieco powyżej załamania. Pozwala to wydobyć głębię spojrzenia. Wzdłuż linii rzęs należy namalować czarną kreskę eyelinerem tak, by nie zaczynała się od samego kącika oka, bo to optycznie je pomniejszy. Pod linią brwi należy następnie rozetrzeć kredkę w kolorze écru. Pozostaje już tylko użyć zalotki i za jej pomocą podkręcić rzęsy. Osiągnięty przy jej pomocy efekt należy utrwalić tuszem, pamiętając, by używać w tym celu świeżej maskary, ponieważ tusz mający kilka miesięcy to siedlisko zarazków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here