Sposoby na czyszczenie wykładziny

Wykładziny to bardzo ważny element naszego wystroju wnętrza. Od razu rzuca się w oczy i szybkie spojrzenie na jego stan może świadczyć o naszym stosunku do trzymania czystości w naszym domu. Jak zabrać się za czyszczenie wykładziny?

Abyśmy mogli cieszyć się naszym dywanem przez lata, nie można pamiętać o jego praniu co jakiś czas. Każdego dnia osadzają się na nim pyłki roślin i kurzu, co może spowodować różne reakcje alergiczne u domowników. Zawsze lepiej zaradzać, niż leczyć. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny. Od razu można stwierdzić czy dywan został wyprany 2 tygodnie temu, czy 2 lata temu.

Powstaje jedno, bardzo ważne pytanie, jak często powinno prać się dywan. Dużo zależy od tego, w jakiej okolicy żyjemy. Jeżeli mieszkamy obok szutrowej drogi, warto prać dywan nawet raz w roku. Jeżeli posiadamy mieszkanie w bloku na wysokim piętrze, dywan możemy czyścić raz na 1,5 roku. Oczywiście są to sztywnie ustalone ramy czasowe. Dużo zależy od czynników niezależnych od nas, np. pogoda, pylenie roślin i drzew oraz częstotliwość gubienia przez naszych pupili domowych sierści.

Dobrym sposobem na wyczyszczenie dywanu jest wypranie go „na mokro”. Jest to jedna z najpewniejszych metod prania dywanu. Po takiej operacji wystarczy zostawić dywan na 24 h w suchym miejscu i już po 24 godzinach możemy cieszyć praktycznie nowym i pachnącym dywanem.

Nie bez znaczenia są również środki, których użyjemy do prania wykładziny. Można udać się do najbliższej drogerii i zakupić profesjonalne wyposażenie do tego typu zadań. Równie dobrze można skorzystać z bardziej ekologicznych i tańszych środków, które znajdziemy w każdym domu. Wybór należy do nas.

Co zrobić w przypadku plam na dywanie? Wystarczy 1 kubek amoniaku dolany do 2 litrów ciepłej wody. Jest to bardzo skuteczny i bezpieczny sposób na czyszczenie wszelkich zabrudzeń. Szybkość czyszczenia to jedno, ale bezpieczeństwo naszej wykładziny to drugie. Wbrew pozorom, dywany to bardzo delikatne tkaniny, o które trzeba dbać każdego dnia.

http://www.przygotowany.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here