W pracy kobieta powinna wyglądać elegancko, profesjonalnie, a zarazem czuć się pięknie. Mężczyźni mogą do pracy założyć garnitur czy koszulę, tymczasem kobieta ma możliwość wybierania spośród wielu rodzajów sukienek czy spodni, a przede wszystkim spódnic. Jakie spódnice będą odpowiednie do pracy? Jaki krój i jaką długość wybrać, by wyglądać pięknie, a jednocześnie odpowiednio?

Dress code
Odpowiedni ubiór w pracy jest niezwykle istotny, ponieważ odgrywa ogromną rolę przy pierwszym wrażeniu, jakie można wywrzeć na klientach. Praca nie jest odpowiednim miejscem na obnoszenie się ze swoją indywidualnością, należy postawić na klasyczne i schludne rozwiązania podkreślające profesjonalizm. Wiele zawodów wymaga prostego, eleganckiego stroju składającego się z koszuli i spódnicy. Ważny jest zarówno krój, jak długość, materiał czy nawet kolor.

Odpowiednia długość
Niezwykle ważna jest odpowiednia długość spódnicy, ponieważ przy wyborze zbyt krótkiej można narazić się na niepochlebne spojrzenia czy nawet niemiłe komentarze. Najbardziej praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wybranie spódnicy do kolan. Ewentualnie można postawić na długość do trzech palców powyżej kolan, choć niektórzy pracodawcy mogą być niezadowoleni z takiego wyboru. Ostatnio prawdziwym krzykiem mody są za to spódnice sięgające do połowy łydek. Taka długość na pewno nie zostanie uznana za nazbyt krótką, a jednocześnie strój do pracy będzie modny i elegancki.

Materiał i wzór
Najlepiej, by spódnica do pracy była wykonana z bawełny, choć latem dobrze sprawdzi się także len, a zimą – wełna. Pozostałe materiały lepiej zostawić na inne okazje. Ponieważ strój w pracy powinien być raczej stonowany, wzory raczej nie są mile widziane. Dopuszczalna jest co najwyżej kratka czy pepitka. Warto też pamiętać, że w przypadku wyboru spódnicy ze wzorem koniecznie trzeba postawić na gładką koszulę. Również kolor spódnicy powinien być stonowany, bo jaskrawe kolory zostaną uznane za wybór nie na miejscu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście czerń, granat, szarość i pastele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here