Nastała modna na kolorowe skarpetki i wygląda na to, że zagości ona na dłużej. Jeszcze kilka lat temu osoby zakładające je do sandałków były wyśmiewane. Dziś to prawdziwy hit – do takiego sposobu noszenia skarpetek zachęcają światowe domy mody. Do jakich jeszcze butów wyśmienicie pasują kolorowe skarpety?

Kolorowe skarpetki w modzie

Połączenie skarpet z sandałami to dla wielu osób kontrowersyjna stylizacja. Niektórzy uważają, że w ten sposób można popełnić modowe faux-pas. Tymczasem od kilku sezonów do łączenia sandałów ze skarpetkami przekonują wybitni projektanci. Takie modowe zestawienie pojawiło się na wybiegach wielu domów mody.

Co ciekawe, dotychczas do sandałów proponowano jedynie białe lub czarne skarpetki. Teraz możliwości jest znacznie więcej, a to dlatego, że na rynku pojawiły się kolorowe skarpety. Są one w modzie od kilku lat, a jak przekonują modowi specjaliści, założenie ich to doskonały sposób, aby przełamać nudną stylizację.

Jakie skarpetki, jakie sandały?

Choć świat mody łączeniu skarpet z sandałami powiedział „tak”, to trzeba pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze takie połączenie jest modne, tylko wówczas, gdy skarpetki są kolorowe. Jeżeli chodzi o wybór, to aktualnie jest on spory. Kolorowe skarpetki są niezwykle modne, a np. w internetowym sklepie soxstory.com klienci mogą wybierać wśród skarpet w rozmaitych kolorach i wzorach. Obok geometrycznych, nie brakuje także abstrakcyjnych. Druga zasada, jaka obowiązuje przy łączeniu sandałów ze skarpetami, dotyczy samego obuwia. Ważne, aby nie były to masywne, sportowe sandały – najlepiej sprawdzają się lekkie i skromne, np. rzymianki. Właśnie takie zestawienia są promowane przez światowe domy mody, np.: Pradę, Diora czy Burberry.

A może coś zamiast sandałków?

Nie wszyscy przekonali się do zestawiania skarpet z sandałkami. Jeżeli Ty również, to musisz wiedzieć, że masz inne możliwości – możesz zdecydować się np. na buty na koturnach lub szpilki. Kolorowe skarpetki można nosić również do popularnych w ostatnim czasie sneakersów, obuwia sportowego i półbutów. Kobiety i mężczyźni, którzy na co dzień sięgają po biznesowe kreacje, np. garsonkę i garnitur, również mogą sięgnąć po kolorowe skarpetki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here