Prosty system

Drzwi przesuwne bezramowe są świetnym rozwiązaniem, kiedy te tradycyjne drzwi wewnętrzne zajmują za dużo miejsca. Pięknie się prezentują, są użyteczne, a do tego można je wybrać w różnych kolorach, formatach i zdobieniach. Czego chcieć więcej!

Zestaw drzwi przesuwne bezramowe

Drzwi przesuwne bezramowe wyglądają prawie jak tradycyjne drzwi wewnętrzne, z tą różnicą, że po ich otwarciu skrzydło zasłania część ściany. Drzwi bezramowe nie mają ramy, dzięki czemu też są mniej widoczne, delikatniejsze i pięknie wyglądają w minimalistycznych wnętrzach, w których każdy element ma znaczenie. Tradycyjne zestawy drzwi przesuwnych bezramowych składają się z kilku niezbędnych elementów: skrzydło drzwiowe, prowadnica, wózki z kółkami oraz elementy blokujące, a także te zapewniające stabilność drzwi.

Jak montuje się drzwi przesuwne bezramowe?

Drzwi przesuwne bezramowe można montować zarówno w ścianie działowej (tej zbudowanej z płyt gipsowo-kartonowych), jak i murowanej. Skrzydło tego rodzaju drzwi przesuwa się wzdłuż górnej prowadnicy (najczęściej prowadnicy aluminiowej) na specjalnych wózkach nylonowych z kółkami teflonowymi. Co ciekawe, w przypadku drzwi, które mają być chowane w ścianie, nadaje się tu każde skrzydło drzwiowe. Świetnym rozwiązaniem jest też to, że w przypadku drzwi jednoskrzydłowych można zamontować specjalny system, dzięki któremu po otwarciu drzwi, będą się one automatycznie zamykały. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Tego typu drzwi pozwalają również na regulowanie głębokość, na jakiej drzwi mają się chować w ścianie, ponieważ drzwi mogą całkowicie wjeżdżać w kasetę, która jest ukryta w ścianie lub otwierać się na ustaloną szerokość.

Zalety drzwi przesuwnych bezramowych

Tak jak i każdy inny system, tak i w przypadku drzwi przesuwnych bezramowych, mają one swoje plusy i minusy. Ogromną zaletą na pewno jest ich funkcjonalność, która akurat zależy od typu pomieszczenia, w którym miałyby się znaleźć. Funkcjonalność podyktowana jest także potrzebami i oczekiwaniami użytkowników.Myśląc o wykorzystaniu drzwi przesuwnych, warto najpierw zastanowić się nad przeznaczeniem danego pomieszczenia, w którym te drzwi miałyby być zamontowane, ponieważ od tego też zależy czydrzwi przesuwne okażą się skutecznym rozwiązaniem. Małe pomieszczenia na pewno wiele zyskają na montażu tych niestandardowych drzwi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here