Jest jednym z najcenniejszych zabytków, jakimi może nas oczarować Dolny Śląsk. Twierdza Srebrna Góra to miejsce atrakcyjne i dla miłośników historii, i dla tych, którzy kochają miejsca pełne legend i tajemnic. Tu, w czasie jednej wycieczki, można zdobyć wiele ważnych informacji na temat historii Dolnego Śląska oraz nacieszyć się wspaniałymi widokami. Jakie atrakcje czekają na gości w tym miejscu?
Twierdza Srebrna Góra to obiekt wyjątkowy. Twierdza ta jest największa twierdzą górską w Europie, jest też jedną z najbardziej oryginalnych pamiątek z okresu pruskiego. Zbudowana w latach 1765 -1777 twierdza była jednym z najważniejszych obiektów, mających strzec granic ówczesnego państwa pruskiego. Dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Co można zobaczyć w trakcie wycieczki po jej terenie?
Twierdza Srebrna Góra to „Wysoka Skała”, „Fort Rogowy” i „Fort Ostróg” – forty pomocnicze oraz ufortyfikowane wzgórza Chochoła Wielkiego i Małego. Najważniejszą atrakcją dla turystów jest tu jednak główny fort „Donjon”, który można zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika. Co można zobaczyć? Architektura twierdzy to atrakcja sama w sobie, a dodatkowym walorem jest możliwość wędrówki po kazamatach. Ta ciekawa trasa podziemna robi na zwiedzających ogromne wrażenie, a dzięki opowieści przewodnika, pobyt w tym miejscu na długo pozostaje w pamięci zwiedzających.

http://www.innebrzmienia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here