Płaszcze męskie i ich rodzaje – wybieramy najlepsze!

0
1932

Preferujesz płaszcze zamiast kurtek i bluz? Świetnie się składa, ponieważ naszym dzisiejszym tematem będą właśnie płaszcze. Te okrycia wierzchnie są dostępne od pokoleń i podbija coraz to nową generację mężczyzn.

Płaszcze męskie i ich rodzaje

Jakie płaszcze będą modne w sezonie 2019? Wybór zależy od wielu czynników, w tym w głównej mierze od prywatnych preferencji. Możemy jednak zdradzić jakie typy płaszczy będą wygodne, ciepłe i będą prezentować się niewiarygodnie! Gotowy na przegląd płaszczy?

Płaszcz zarówno na wiosnę, jesień czy zimę musi charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami. Jest to:

  • doskonały krój, który dla niektórych Panów będzie jednocześnie optycznym poprawieniem sylwetki,
  • dbałość o detale – szczególnie chodzi o szwy, obszycia guzików, wykończenie klapy czy paska od trencza,
  • jakość materiału! To niezbędny czynnik, który jest podstawowy i najważniejszy spośród innych. Jakość materiału rzutuje na całość stylizacji i trwałość płaszcza.

Jaki płaszcz męski wybrać?

Męskie płaszcze swoje początki zawdzięczają nikomu innemu jak… wojsku. To właśnie armia skonstruowała peleryny, które zapinane na guziki lub drewniane kołki stały prototypami do dzisiejszych płaszczy, które wiszą w szafach wielu Panów.

Wśród wciąż zmieniającej się mody, płaszcze również ewoluowały. Obecnie możemy wyznaczyć 3 uniwersalne i “nieśmiertelne” modele, które wciąż są bardzo popularne wśród mężczyzn. Mają one charakter zarówno elegancki jak i casuaolowy.

Bosmanka

Jak można się łatwo domyślić, pochodzenie płaszcza ma iście morskie pochodzenie. Płaszcz z grubej wełny docenili bowiem marynarze z Europy. Jej popularność następnie trafiła do armii USA (dziś możemy ją kojarzyć z US Navy). Bosmanka to klasyczny dwurzędowy płaszcz z grubej wełny, najczęściej występującej w kolorze granatowym. Jest minimalistyczna, lecz zdecydowanie nie nudna! Krój jest prosty, kołnierz wysoki, klapy szerokie, guziki są masywne (na rękawach też!), przeważnie posiada kieszenie po bokach. Bosmanka to doskonałe odzienie wierzchnie na jesień i zimę.

Trencz

Podobnie jak bosmanka, trencz posiada zawdzięcza swój debiut w armii. Jego pierwotnym założeniem była 100% nieprzemakalność dla żołnierzy. Warunkiem była również mała waga płaszcza. W ten oto sposób powstał trencz, który mocno spopularyzował Thomas Burberry. Trencz najczęściej występuje w kolorze czarnym, beżowym, szarym, brązowym oraz piaskowym. Cechą charakterystyczną trencza jest pasek w talii.

Płaszcz nie jedno ma imię!

Dyplomatka

Dyplomatka to płaszcz, który idealnie wpisuje się w casualowe i miejskie trendy. Zwana jest również Chesterfieldką od hrabiego Chesterfielda, który rozpopularyzował ten typ płaszcza. Dyplomatka sięga do kolan i najlepiej łączyć ją ze spodniami od garnituru lub spodniami typu chinos. Występuje najczęściej w kolorze granatowym, brązowym oraz czarnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here