Pierścionki zaręczynowe

Zawsze jest wiele dyskusji na temat tego, ile kosztuje ślub i wesele. Garnitur, suknia, sala, orkiestra, catering – lista wydatków jest bardzo długa. Rzadziej podejmuje się kwestię zaręczyn. Raczej nie wypada pytać o to, ile kosztuje pierścionek zaręczynowy. Mówi się raczej, że liczy się gest, wspólne plany na przyszłość i sam fakt, że doszło do oficjalnego potwierdzenia związku. Kiedy jednak staje się przed perspektywą kupna tej niewielkiej błyskotki, warto zorientować się, z jakim zakresem cen mamy do czynienia. A widełki cenowe są bardzo, bardzo szerokie.

Najtańsze opcje

Nie każdy oczywiście ma fundusze na to, by postawić na najdroższe kamienie i najbardziej cenny kruszec. Na szczęście ci, którzy muszą liczyć się z kosztami, są w stanie znaleźć interesujące propozycje za około 200-300 złotych. Najszybciej w ofertach jubilerów można zorientować się w sklepach internetowych, np. Savicki.

Sortując produkty od najmniej kosztowych wyraźnie widać, że najtańsze są pierścionki zaręczynowe nie złote, a pozłacane. Taka błyskotka ozdobiona będzie perłą lub cyrkonią. Nieco droższe propozycje wykonane są z białego złota i tego w klasycznym kolorze, a w granicach 1000 zł mogą mieć osadzony niewielki diament. Panie, które preferują subtelną, delikatną biżuterię, będą zachwycone takim wyborem. Pierścionek jest dyskretny i nie rzuca się w oczy. Jeżeli zależy nam na większym kamieniu, w tej cenie otrzymamy złoto z osadzoną większą cyrkonią.

Droższe propozycje

Trudno określić, jakie są granice średniej półki cenowej. Może to być kilka, jak i kilkanaście tysięcy złotych. Co otrzymamy wydając kwotę rzędu 5 tys. zł.? Tutaj propozycji jest ogromna ilość, zatem dysponując takim budżetem nie trzeba się mocno ograniczać w kwestii wyboru materiały, z którego wykonany będzie pierścionek oraz osadzonego w nim kamienia. Są tu zarówno prostsze modele, jak i te z bogatym zdobieniem w koronie. Diament, szafir rubin – można wybrać dokładnie to, czego zażyczy sobie ukochana. Za wyższą ceną niekoniecznie musi iść bardziej skomplikowany wzór. Również tutaj miłośnicy minimalizmu znajdą coś, co zaspokoi ich gusta. Są tu klasyczne propozycje, jak i te bardziej ekstrawaganckie, jak np. połączenie czarnego złota i niebieskiego szafiru. Pokochają je kobiety gustujące w niebanalnej biżuterii.

Najwyższa półka cenowa

Najbardziej spektakularne propozycje sklepów jubilerskich sięgają kwoty rzędu pół miliona złotych. Na zamówienie powstają również jeszcze cenniejsze pierścionki zaręczynowe. Z tak wysoką ceną nie musi wiązać się wyjątkowo skomplikowany wzór, ponieważ najcenniejszy jest tu odpowiednio przygotowany diament. Występuje on solo lub w otoczeniu kamieni o mniejszym rozmiarze. Te najdroższe propozycje najczęściej prezentują się ponadczasowo, dając pewność, że kobieta będzie mogła nosić swój pierścionek jeszcze przez wiele lat, podczas gdy ten nie wyjdzie z mody.

Oczywiście dokonując tak drogiego zakupu warto go ubezpieczyć, chroniąc się przed jego zagubieniem lub kradzieżą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here