piekarnik gazowy
fot. pexels.com

W każdej kuchni nie powinno zabraknąć piekarnika, który umożliwia nam obróbkę cieplną potraw, które wówczas zyskują zupełnie nowy smak i wygląd. Decydując się na zakup piekarnika, z pewnością rozważasz, jaki model wybrać, sprawdź, dlaczego piekarnik gazowy, to dobry pomysł!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/piekarnik-gazowy-na-co-zwrocic-uwage-gdy-decydujesz-sie-na-jego-zakup/

Piekarnik gazowy

Piekarnik to urządzenie, które powinno znajdować się w każdej kuchni. Obecnie wiele producentów proponuje nam zróżnicowane rozwiązania dla tego urządzenia. Jednym z nich, który uchodzi za najbardziej klasyczny, jest piekarnik gazowy. Działa on przy wykorzystaniu gazu ziemnego albo gazu z butli. Wybierając piekarnik gazowy możemy zdecydować się na model pod zabudowę lub model wolnostojący.

Piekarnik gazowy pod zabudowę z pewnością wygląda estetyczniej, a także doskonale wkomponowuje się w styl naszej kuchni, piekarnik wolnostojący może nie pasować nam do naszej wizji aranżacji kuchni. Piekarniki są dostępne zazwyczaj w trzech kolorach – srebrnym, białym lub czarnym.

Wady i zalety

Piekarnik gazowy nie jest pozbawiony również wad. Pierwszą z nich jest brak funkcji samooczyszczenia. Trudniej jest utrzymać go w czystości, aniżeli piekarnik elektryczny. Trzeba go czyścić ręcznie, a wówczas należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki do tego zadania. Do budowy takiego piekarnika zazwyczaj używa się szkła, emalii oraz stali nierdzewnej.

Dodatkowo w piekarniku gazowym mało precyzyjnie rozchodzi się ciepło, ponieważ urządzenie to jest ogrzewane wyłącznie od spodu. Wówczas rośnie nam ryzyko przypalenia naszych potraw. Rzadko kiedy można spotkać piekarniki gazowe z funkcją termoobiegu. Funkcja ta pozwala na wprawienie gorącego powietrza w ruch, które rozprowadza temperaturę w tym samym stopniu po całej komorze wewnętrznej, znacznie ułatwia to pieczenie, a także niweluje ryzyko przypalenia potrawy z jednej strony.

Pamiętaj, że dobry piekarnik gazowy powinien mieć również zabezpieczenie przeciwpyłowe gazu. Funkcja ta pozwala na zachowanie bezpieczeństwa z jego użytkowania. Dodatkowo zmniejsza ryzyko wybuchu i zatrucia gazem. W sprzęcie zamontowany jest wówczas mechanizm, które odcina dopływ gazu w sytuacji zgaśnięcia płomienia.

Przeczytaj też: http://www.e-ciuszki.pl/piekarnik-parowy-jaki-wybrac/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here