Laserowe odmładzanie frakcyjne to zabieg anti-aging, na który kobiety decydują się coraz częściej. Nic w tym dziwnego – odmładzanie laserem Fotona jest w stanie nie tylko poprawiać zewnętrzny wygląd skóry, ale też ją leczyć. W jakim wieku można zacząć korzystać z zabiegów odmładzania? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien się nimi zainteresować!

Zabieg Fotona – na czym to polega?

Laserowe odmładzanie frakcyjne jest rodzajem dermatologicznego zabiegu odmładzającego, który pobudza komórki skóry do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu skóra naświetlana jest przy pomocy światła o niskiej gęstości energii, które rozgrzewa skórę, skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, a tym samym pobudza ją do produkcji nowych włókien. Jest to skuteczny, a zarazem bezpieczny dla pacjenta zabieg, który jest w stanie przynieść widoczną poprawę w wyglądzie skóry.

Odmładzanie frakcyjne- w jakim wieku można korzystać?

W związku z tym, że laser Fotona stanowi nieinwazyjny zabieg odmładzania skóry, można z niego korzystać osoby praktycznie w każdym wieku. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie szczególnie zalecają go osobom po 30. roku życia, u których widoczne są już pierwsze oznaki starzenia skóry – zmarszczki mimiczne, przebarwienia, nierównomierny koloryt i struktura skóry. Panie, które mają do czynienia ze skórą dojrzałą mogą z powodzeniem łączyć odmładzanie laserowe z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej lub tradycyjnym liftingiem twarzy, by uzyskać jeszcze wyraźniejszy efekt odmłodzenia. Zabieg  można stosować na dowolnej części ciała, jednak najczęściej poddaje się mu te obszary, które na co dzień mają największy kontakt z niekorzystnym promieniowaniem słonecznym – to znaczy twarz, szyję, ramiona, dekolt, dłonie.

Odmładzanie frakcyjne twarzy – kiedy naprawdę warto się na nie zdecydować?

Na laserowe odmładzanie frakcyjne warto się zdecydować szczególnie wtedy, gdy poza zmarszczkami czy utratą jędrności skóry, zauważyliśmy też inne oznaki starzenia czy negatywne skutki wieloletniego działania na skórę promieniowania słonecznego np. przebarwienia, rozszerzone naczynka, nierównomierny koloryt skóry, zmiany trądzikowe – w tym również zmiany związane z trądzikiem różowatym. Odmładzanie skóry laserem zredukuje odbijający się na twarzy stres, zmęczenie, nałogi, brak snu, a także wszystkie pozostałe czynniki, które wpływają na szybsze starzenie skóry.

Odmładzanie frakcyjne – przeciwwskazania

Odmładzanie frakcyjne jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą odnowy skóry, podczas której nie dochodzi do zdarcia wierzchniej warstwy naskórka, tak jak ma to miejsce przy głębokim peelingu czy dermabrazji laserowej. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu – odmładzanie nie jest zalecane kobietom w ciąży i karmiącym, a także osobom, które mają do czynienia z cukrzycą, nadciśnieniem, schorzeniami endokrynologicznymi, zaburzeniami krzepnięcia, bielactwem czy łuszczycą. Zabiegu nie należy też wykonywać na opalonej skórze i przy przyjmowaniu leków zwiększających wrażliwość skóry na światło.

Więcej o metodach odmładzania skóry przeczytasz na stronie: http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here