Nowoczesne krzesła – tu króluje tworzywo

0
1191

Dzisiaj w sklepach można spotkać wiele modeli krzeseł z tworzywa sztucznego. Sprawdź z nami te najpopularniejsze i dobierze te, które będą perfekcyjnie pasowały do salonu, jadalni albo kuchni!

Wybór odpowiednich krzeseł do domu może być sporym wyzwaniem. Wprawdzie asortyment jest obecnie spory, ale nie każdy model może wpisać się w naszą wymarzoną aranżację wnętrz.

Jeśli chodzi o przestrzenie w nowoczesnym stylu, tutaj widać przede wszystkim dominację czystych i prostych form, a także większy udział współczesnych materiałów, w tym tworzyw sztucznych, z których wykonuje się między innymi niebanalne krzesła.

Dlaczego warto wybrać krzesła z tworzywa?

Chociaż wielu osobom krzesła z plastiku mogą kojarzyć się z tanimi modelami ogrodowymi, to jednak nowoczesne wzornictwo to znacznie więcej. Do dyspozycji mamy mnóstwo intrygujących projektów, które przyciągają uwagę nie tylko niebanalnym wyglądem, ale również mogą pochwalić się wieloma innymi zaletami.

Wykonane z tworzyw krzesła są trwałe i wytrzymałe, łatwe do utrzymania w higienicznej czystości, lekkie i łatwe w przenoszeniu. Doskonale nadają się do jadalni i do salonu, można także spotkać je w kuchniach. Pasują też do pomieszczeń takich jak pokoje dziecięce czy nawet łazienki, ponieważ są odporne na wilgoć.

To zatem szereg zalet, które powodują, że właśnie te meble są obecnie kupowane coraz częściej i można zobaczyć je w wielu polskich domach.

Krzesła z tworzywa mają swój szyk

Tworzywa sztuczne dają projektantom całkowicie nowe możliwości – nie mają ograniczeń drewna czy metalu, mogą mieć dowolne kształty, kolory, faktury. Dzięki temu można idealnie dopasować je do swojego gustu.

Także tworzywa doskonale komponują się z drewnem oraz z metalem. Z tych materiałów często wykonuje się nóżki, na których osadza się następnie siedzisko i oparcie z tworzyw sztucznych.

Aktualnie w sprzedaży można spotkać się z wieloma interesującymi modelami krzeseł z tworzyw. Ciekawym przykładem są modele typu Eames, które posiadają opływowe siedzisko i oparcie stworzone z jednego elementu z tworzywa, który osadzony jest na charakterystycznych drewnianych nóżkach z detalami z metalu. Teraz takie krzesła można znaleźć w wielu sklepach – także tych internetowych.

Poszukiwacze unikatowych mebli powinni zwrócić z kolei uwagę na krzesła typu Ghost, czyli Duch. To modele produkowane z wytrzymałego, przezroczystego poliwęglanu, dlatego też uzyskały taką właśnie nazwę. Natychmiast przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem, a przy tym powiększają optycznie przestrzeń, ponieważ przepuszczają światło.

Innym popularnym przykładem krzeseł z tworzyw sztucznych są modele typu Panton, które wykonane są z jednego, ukształtowanego kawałka plastiku. Nie ma tradycyjnych nóżek, ale specjalnie wyprofilowaną, stabilną podstawę.

Wobec tego wybór różnych ciekawych modeli jest bardzo szeroki i każdy zainteresowany nowoczesnym wzornictwem może wybrać dla siebie krzesła, które spełnią jego oczekiwania. Jeszcze więcej inspiracji zapewnia blog Alladyn-Meble.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here