Potężne skałki oraz imponujące formacje skalne to niezwykłe atrakcje, których turyści poświęcają sporo uwagi. Na terenie Polski nie brak obiektów tego typu. Które z nich mogą się okazać wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki?
Miejscami, w których ze skałkami można się spotkać najczęściej, są tereny Karpat oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Obszarem, który także może zachwycić swymi skałkami, są i Sudety. We wszystkich tych miejscach można znaleźć miejsca niezwykle atrakcyjne pod względem krajobrazowym, nie brak tez terenów, które już dawno stały się ważnymi ośrodkami dla miłośników wspinaczki skałkowej. Jerzmanowickie Skałki, Okiennik Wielki oraz skałki skupione w rejonie Doliny Będkowskiej – oto jurajskie atrakcje, które warto poznać lepiej. Na terenie Karpat zachwycić mogą Skały Prządki oraz Diable Skały na Bukowcu. W Sudetach doskonale znane są takie formacje skalne, jak Szczeliniec Wielki czy Błędne Skały, wiele wspaniałych skał czeka też w Rudawach Janowickich oraz w Karkonoszach – najchętniej odwiedzanych przez turystów gór w Sudetach.
Wycieczki śladem najpiękniejszych skał i formacji skalnych każdemu z nas mogą sprawić wiele radości. Piękne widoki oraz możliwość spędzania czasu w aktywny sposób – oto najważniejsze walory, którymi te atrakcje przyciągają turystów. Warto je lepiej poznać i docenić ich piękno, gdyż wypoczynek w ich otoczeniu każdemu z nas dostarczy wiele radości.

http://www.hotelsystem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here