Jeżeli jesteś posiadaczem dużych oszczędności, z pewnością zastanawiasz się, gdzie je ulokować, aby były bezpieczne i generowały zyski. Warto zwrócić uwagę na zakup mieszkania lub apartamentu na wynajem, np. w miejscowości turystycznej. Nie masz czasu na opiekę nad obiektem? Nie martw się – wygodną opcją jest zakup nieruchomości w aparthotelu.

Decydując się na zakup apartamentu turystycznego, musisz zwrócić uwagę na szereg czynników. Dopiero przemyślana decyzja będzie gwarancją zwrotu zainwestowanych pieniędzy, dlatego nie można dawać zwieść się przekoloryzowanym reklamom i dokładnie zapoznać się z warunkami transakcji. Inwestycja w apartamenty nad morzem nie wiąże się praktycznie z żadnym ryzykiem, ale pod kilkoma warunkami.

Apartament czyli…

Choć może wydawać się to błahe, to jednak przede wszystkim należy wiedzieć, jaki lokal możemy zakwalifikować jako apartament, a jaki – nie. Okazuje się bowiem, że wielu developerów tym mianem określa swoje nieruchomości nieco na wyrost, chcąc przyciągnąć inwestorów i nadać budynkowi prestiż. W ten sam sposób postępują hotele, definiując np. pokój o wyższym standardzie jako apartament.

Tymczasem apartament to kompleks pomieszczeń o wyraźnym podziale na część sypialną i mieszkalną, z łazienką oraz kuchnią lub aneksem kuchennym, przystosowany do pobytów turnusowych lub dłuższych. Dostępne są apartamenty typu A1, czyli jednosypialniane i apartamenty typu A2 – dwusypialniane. Bardzo ważnym warunkiem jest również wysoki standard wykończenia oraz dogodna lokalizacja – apartament znajdować się musi w prestiżowym i dogodnym miejscu, a nie na obrzeżach miejscowości.

Inwestycja na miarę Twoich możliwości

Firmy developerskie oferują elastyczne formy inwestycji. Dotychczas najpopularniejszym rozwiązaniem było zakupienie apartamentu na wynajem i aranżacja oraz zarządzanie nim na własną rękę. W tym wypadku należy zwrócić uwagę na wysoką klasę zakupionych mebli i sprzętów, tak by nasi goście podczas wypoczynku czuli się komfortowo i mieli zapewnione wszelkie wygody. Wyższa jakość materiałów to także trwałość pomieszczeń – dzięki temu przez lata użytkowania pomieszczenia nie stracą na swojej świetności. Ważne, aby apartament pozwolił turystom poczuć się jak w domu, w tym celu powinien być kompleksowo wyposażony. Zadbać należy również o pozyskiwanie klientów; najlepiej nawiązać współpracę z prestiżowymi międzynarodowymi portalami, dzięki czemu ugościmy również gości zza granicy.

Dla tych, którzy chcą zainwestować pieniądze w nowe apartamenty nad morzem czy w górach, lecz nie mają możliwości osobistego dopilnowania obiektu, wygodniejsza będzie inwestycja w apartament w aparthotelu, który oferuje zarządzanie lokalami, lub też samodzielne wynajęcie firmy zarządzającej wieloma apartamentami. Zwiększają się wtedy koszty, natomiast uzyskuje się gwarancję generowania przychodu. W ten sposób można wynajmować mieszkanie nad morzem, stale przebywając w zupełnie innej części kraju – o przygotowanie lokalu, pozyskiwanie klientów i usuwanie wszelkich usterek dba aparthotel lub wynajęta firma. Minusem takiego rozwiązania jest jedynie to, że mimo iż posiadamy apartament, nie możemy przebywać w nim wtedy, kiedy chcemy i przez czas określony w umowie, nie możemy zmienić przeznaczenia lokalu.

Jeżeli już zdecydujecie się na zakup apartamentu turystycznego, musicie postawić na prestiżowy obiekt. Tak jak wspominaliśmy, kluczowa jest lokalizacja – to oczywiste, że turyści wybierający aparthotel chcieliby np. wynająć mieszkanie nad samym brzegiem morza czy blisko jeziora. Kluczowe są również udogodnienia obiektu – restauracja, garaże, sklepy, baseny czy place zabaw.

Źródło: Marina Royale – Inwestycja nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here