Zakupienie mieszkania pod wynajem jest obecnie jedną z popularnych metod inwestycji – jest pewna, przyszłościowa i dodatkowo daje szybkie zyski. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno i wynajem lokum, powinniśmy pamiętać o tym, że nie każde z nich będzie w stanie dać nam oczekiwane zyski. Co najczęściej odstrasza lokatorów?

Rynek wynajmu w dużych miastach zmienia się dynamicznie – cały czas pojawiają się nowe lokale, zwalniane są te obecnie zajmowane. Jest w czym przebierać, ale nie każda oferta zasługuje na uwagę – najemcy są coraz bardziej wymagający i nie chcą już mieszkać w starych, nieremontowanych od kilkudziesięciu latach mieszkaniach z wyposażeniem pamiętających jeszcze czasy PRL-u.

Nowe mieszkania wynajmują się lepiej

Przede wszystkim warto wskazać, że nowe mieszkania cieszą się większym zainteresowaniem wśród lokatorów. Wobec tego, jeżeli chodzi o nowe mieszkania sprzedaż Poznań oraz w innych miejscowościach, wiele z nich przeznaczanych jest właśnie na wynajem.

Nowe mieszkania nie tylko wyglądają lepiej, ale również są tańsze w utrzymaniu – najczęściej nie mają drogiego ogrzewania elektrycznego czy gazowego, ale podłączone są do sieci ciepłowniczych. Także są bezpieczniejsze.

Z drugiej strony nie wszystkie nowe lokale mają korzystne położenie. To szczególnie ważne dla studentów, którzy dojeżdżają na uczelnię każdego dnia, ale również dla innych osób, które nie mają własnego auta. Nowe osiedla mieszkaniowe są niekiedy położone z dala od przystanków, więc jeśli poszukujemy lokalu na wynajem, sprawdźmy komunikację.

Koszty i… zasady

Zbyt wysoki koszt wynajmu także jest czynnikiem zmniejszającym szansę na znalezienie zainteresowanych. Musimy pamiętać o tym, żeby wpisywał się on w średnią. Oczywiście, jeśli mieszkanie jest lepiej wyposażone, cena powinna być odpowiednio wyższa, ale podyktowanie zaporowej ceny może skutkować w stratach.

Nie zapominajmy też o zasadach. Brak możliwości zapraszania gości, korzystania z wanny lub prysznica po określonej godzinie, niespodziewane wizyty właściciela w celu kontroli – takie „principia” także nie podobają się wynajmującym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here