Kupując mieszkanie, każdy właściciel chce, żeby było ono nowoczesne, eleganckie, ale także idealnie dostosowane do potrzeb wszystkich domowników. Jest to o tyle skomplikowane, że niemal każdy lokal w Łodzi oferuje inne, wyjątkowe możliwości, które nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Najlepiej pomoże nam je podkreślić i wykorzystać doświadczony projektant wnętrz, który doskonale zna najnowsze trendy i wie, jakie rozwiązania sprawdzą się we wnętrzach mających pełnić rozmaite funkcje.

Dlaczego łódzkie mieszkania potrzebują pomocy projektanta wnętrz?

Właściciel, który odbiera klucze do mieszkania ma w tym momencie głowę pełną pomysłów – nie ogranicza go nic prócz jego własnej wyobraźni. Nie zawsze jednak te spontaniczne pomysły sprawdzą się w codziennym życiu. Aby uniknąć mało praktycznych aranżacji, lepiej przed podjęciem konkretnych działań, skonsultować plany z projektantem wnętrz – on nie tylko doradzi, ale gdy będzie trzeba wykona także projekty i wizualizacje najbardziej problematycznych pomieszczeń. Mieszkania w Łodzi to wyzwania dla najbardziej doświadczonych projektantów i architektów, zobacz http://www.inter-your.pl/. Bowiem w niewielkiej odległości od siebie znajdują się zarówno nowoczesne i przestronne apartamenty, mieszkania w blokach z tzw. „wielkiej płyty”, blokach z lat ’60 XX wieku oraz w zabytkowych kamienicach, niekiedy wybudowanych jeszcze przed I. Wojną Światową. Trudno zatem znaleźć kilka sprawdzonych pomysłów, które sprawdzą się w każdym z tych miejsc. Zdecydowanie lepiej wykorzystać potencjał każdego z tych miejsc, jak np. wysokie pomieszczenia, gzymsy, otwarte przestrzenie lub ich przeciwieństwo – niewielkie, przytulne pokoje, cienkie i łatwe do wyburzenia ściany, skosy czy podtrzymujące konstrukcje filary. Wszystkie te charakterystyczne elementy można doskonale wykorzystać do stworzenia pięknej, nowoczesnej i praktycznej aranżacji.

Informacje potrzebne do nawiązania współpracy z projektantem wnętrz z Łodzi

Przed pierwszym kontaktem z projektantem wnętrz dobrze jest choćby wstępnie, określić swoje potrzeby i oczekiwania względem całego mieszkania lub pomieszczenia, które wydaje nam się najtrudniejsze do zaaranżowania. Na tej podstawie nasz rozmówca będzie mógł podjąć kolejne kroki do wykonania szczegółowego projektu. Warto wziąć ze sobą także plany mieszkania lub jego dokładne wymiary, które będą niezbędne do dalszej pracy. One także przydadzą się podczas rozmowy o wartych uwagi rozwiązaniach technicznych. Ze względu na to, że architektura w Łodzi jest tak różnorodna, dobrze jest mieć ze sobą te szczegółowe informacje na temat lokalu. To właśnie one i świadomość własnych potrzeb są najważniejszymi kwestiami, na których opierać się będzie współpraca między projektantem wnętrz, a jego klientem. Od pierwszego spotkania, warto także śmiało mówić o tym, co nam się podoba, gdyż jak wiadomo zarówno projektant, jak i zleceniodawca mogą mieć odmienne gusta w kwestiach związanych z detalami. A to przecież one tworzą charakter danego miejsca i najczęściej są przysłowiową „wisienką na torcie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here