Kredyt dla zadłużonych

Wiele osób w naszym kraju ma długi, które nie zawsze spłacają na czas. Zapominamy, bądź celowo nie spłacamy ich z różnych powodów. Często nie regulujemy naszych zadłużeń terminowo, bo zwyczajnie nie mamy na to środków a czasem po prostu zapominamy o wziętych pożyczkach i ratach. Łatwo jest przeoczyć nieopłacony rachunek, na przykład za prąd czy abonament telefoniczny. Niestety, wszystkie te małe i większe długi budują naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) i Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD).

Czy wiesz, że już po 60 dniach opóźnienia w spłacie dowolnego zobowiązania jesteśmy wpisywani do BIK a dodatkowo firma, której jesteśmy dłużnikiem może zgłosić nas do KRD?

Bank nie zawsze nam pomoże

Załóżmy, że dana osoba jest pod ścianą, ma zadłużenia i potrzebuje szybko gotówki, ale ma nieterminowo spłacane długi i złą historię w BIK. Odrzucenie jej wniosku kredytowego przez bank niestety jest więcej niż pewne. Popularne firmy udzielające szybkiej pożyczki, też nie zawsze mogą pomóc, bo niektóre z nich sprawdzają historię w BIK i KRD. Na szczęście sytuacja nie jest bez wyjścia, ponieważ istnieją firmy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek dla osób zadłużonych. Instytucje te nie weryfikują historii kredytowej klientów.

Kredyt dla zadłużonych online

Istnieją także firmy udzielające kredytów online. Instytucje te na ogół oferują kredyty do maksymalnie kilku tysięcy złotych, jednak na rynku są także firmy udzielające „pożyczki oddłużeniowe” nawet do 200 tysięcy złotych. Lista firm udzielająca online kredytów dla zadłużonych jest bardzo długa, a więc każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do własnych potrzeb. Wnioski o kredyt online są na ogół rozpatrywane bardzo szybko a gotówkę możemy mieć na koncie nawet w 15 minut. Oczywiście, tak jak zawsze w takich sytuacjach należy nie robić niczego zbyt szybko i dokładnie zapoznać się z oświadczeniami, które składamy wraz z wnioskiem o kredyt.

Kredyt także dla „trudnych klientów”

Osoby bezrobotne oraz takie, których odwiedza komornik, na ogół są dla instytucji finansowych „trudnymi klientami”, ale nawet oni mogą w pewnych sytuacjach liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Takie kredyty dla zadłużonych, często udzielane są na gorszych warunkach niż normalne kredyty, ale ratują ludzi, którzy są w bardzo złej sytuacji finansowej. Warto wiedzieć, że istnieją też firmy, które akceptują inne źródła dochodu niż popularne umowy o pracę. W przypadku osób aktualnie bezrobotnych, firmy weryfikują historię pracy osób wnioskujących o kredyt i dopiero na tej podstawie podejmują decyzję kredytową.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – radzi, aby zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji, gdzie trzeba posiłkować się kredytem na spłatę wcześniejszych zobowiązań, ale jeśli do tego dojdzie powinniśmy wiedzieć, że istnieją firmy, które pomagają zadłużonym osobom. W tym celu swoją przeprawę należy zacząć od znalezienia sprawdzonej firmy specjalizującej się właśnie w oddłużaniu. Ratunkiem dla nas może być kredyt bądź pożyczka konsolidacyjna. Może zamiast szukania na wszelkie sposoby dodatkowego zastrzyku gotówki lepiej będzie uporządkować swoje finanse i zmniejszyć wysokość miesięcznej raty kredytu. W ten sposób damy sobie szansę na pozbycie się uciążliwych zobowiązań i nie będziemy musieli co miesiąc szukać dodatkowego zastrzyku gotówki, jednocześnie zwiększając swoje zadłużenie i w dalszym ciągu nie pozbywając się problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here