salon kosmetyczny

Wiedza teoretyczna zdobywana w szkołach średnich Czy wyższych jest to jedno, ale jak na większości kierunków studiów, będziemy musieli wybrać w węższy zakres specjalizacji zawodowej, który będziemy wykonywać w przyszłości. Dzięki temu poznamy bardziej szczegółowe zagadnienia związane z konkretną dziedziną. Oczywiście warto również wspomnieć, że wykonywanie tej profesji jest to sporo frajdy i satysfakcji, ale również pojawiają się różne zagrożenia na tym stanowisku pracy. To właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie idziemy oraz przestrzeganie pewnych zasad bezpieczeństwa i ergonomii w tym zawodzie.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kosmetyczka-stanowisko-pracy-bhp-i-choroby-zawodowe/

Przestrzeganie odpowiednich zasad

Do zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy na takim stanowisku należy wziąć pod uwagę przede wszystkim temperaturę powietrza oraz wentylacje, zabezpieczenie stanowiska przed wilgocią i czynnikami szkodliwymi. Pomieszczenie musi być komfortowe, oraz posiadać odpowiednią wielkość, ponieważ muszą zmieścić się tam wszystkie sprzęty. Podłogi muszą być wykonane z materiału umożliwiającego poślizgnięcie się, lustra nie powinny powodować zniekształceń, fotele powinny być wygodne dla klientów. W każdym zakładzie musi znajdować się apteczka pierwszej pomocy wraz z instrukcją w jaki sposób jej udzielać, zanim na miejsce trafią odpowiednie służby.

Choroby zawodowe kosmetyczki

Do chorób zawodowych zaliczają się schorzenia, które dotykają przedstawicieli danego zawodu. Są one wynikiem bezpośredniego wykonywania pracy i ciągłego obciążenia organizmu lub umysłów pewnymi czynnikami ryzyka. W pracy kosmetyczki takim ryzykiem jest ciągła praca na stojąco, która obciąża stawy i może prowadzić do powstawania żylaków.

Kosmetyczka i zagrożenia

Kosmetyczka stosuje sporą ilość preparatów kosmetycznych, które posiadają chemiczne oddziaływanie na skórę, paznokcie a czasami włosy. Wydzielają one opary, które dostają się do dróg oddechowych. Długotrwałe wdychanie takich oparów może skutkować pojawieniem się alergię, a nawet prowadzić do zatrucia organizmu. Praca ta jest to ciągły kontakt z klientem. Zdarza się czasami, że jest on bardzo bliski. Z kolei może to powodować zagrożenia przenoszone drogą wirusów i bakterii. Skutkuje to wystąpieniem chorób zakaźnych skóry, dróg oddechowych, jamy ustnej, gardła i przenoszenia się pasożytów. Czasami bardzo skrajnych przypadkach coś może spowodować skaleczenie się klientki. Nawet jeżeli jest ono drobne i bezbolesne, kontakt z krwią może grozić przenoszeniem się wirusów typu HCV lub HIV. Czy właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Zobacz też: http://biznesinstytut.pl/wlasny-salon-kosmetyczny/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPerfumy męskie Azzaro
Następny artykułNieruchomości Łomża

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here