Korzystny kredyt na dom

Kredyt na dom to zawsze poważny krok w życiu każdego człowieka. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest sfinansować budowę domu bez wsparcia się jakimkolwiek kredytem. Zresztą nawet jeśli ktoś dysponował bym odpowiednią gotówką by zbudować dom „za swoje” to często o wiele bardziej opłaca się owe fundusze przeznaczyć na inwestycję a dom wybudować jednak na kredyt. Nie mniej jednak obecnie aby starać się o kredyt na zakup mieszkania lub kredyt na dom, trzeba się wykazać wkładem własnym. Trzeba o tym pamiętać podczas rozważania budowy.

Finansowanie budowy domu za pośrednictwem kredytu wiąże się niestety z sporą marżą. Procenty we skali roku może nie są zbyt wysokie ale w perspektywie na przykład trzydziestu lat, suma potrafi się nagle spiętrzyć i ostateczny koszt kredytu potrafi wynieść dwu abo i trzykrotność zaciąganej na początku sumy. Tym bardziej to widać jeśli rozbije się symulację ratalna kredytu na spłatę kapitału i odsetki. Może się okazać, że spłacamy niestety jedynie przysłowiowe grosze a znacząca część naszej raty kredytowej stanowią odsetki. Nie mniej jednak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, kredyt na dom jest dla wielu z nas koniecznością.

To co można zrobić, by zaoszczędzić znaczną część pieniędzy w długofalowej perspektywie, jest obliczyć naszą realną zdolność kredytową (czyli tak wyznaczyć miesięczną ratę, by bezpiecznie i komfortowo cieszyć się życiem) by spłacać raty malejące. To co nam to daje, to możliwość jak najszybszej spłaty samego kapitału od którego obliczane są odsetki. W perspektywie trzydziestu lat, może to dać różnicę nawet i kilkuset tysięcy złotych względem kredytu z równymi ratami.

Zaciągając kredyt na dom warto się zastanowić co możemy zrobić by do raty samego kredytu dochodziło jak najmniej dodatkowych opłat związanych z utrzymaniem naszego nowego domu. Tym samym większość inwestorów decyduje się na budowę domów energooszczędnych i dodatkowo wspartych nowoczesnymi technologiami takimi jak kolektory słoneczne do wspomagania grzania wody, czy baterie słoneczne dzięki którym znacząco można ograniczyć koszty energii elektrycznej.

Na wypadek ewentualnych problemów z spłatą kredytu wynikających z czynników losowych, takich jak utrata pracy czy długofalowa choroba, warto zainwestować w ubezpieczenie kredytu, które często umożliwia nam zawieszenie spłaty kredytu na okres nawet i kilku lat i tym samym pozwala stanąć z powrotem na nogi. Jest to cenna opcja która bardzo często jest przez wielu pomijana.

Reasumując, kredyt na dom, będąc dla wielu z nas koniecznością i jedynym sposobem na spełnienie marzeń o własnym domu, nie jest w cale taki straszny jak go malują. Zdecydowana większość ludzi w Polsce ma taki czy inny kredyt i do puki został on zaciągnięty z głową i przemyślany pod względem spłaty nie stanowi on żadnego problemu ani przeszkody w szczęśliwym życiu. Do kredytu trzeba się jak do wszystkiego przyzwyczaić. Poczucie niepewności i strachu po jakimś czasie mija i w spokoju można się cieszyć z swojego wymarzonego, nowo wybudowanego domu.

http://www.kopalniamarzen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here