Jesienny look? Nie zapomnij o makijażu!

Po lecie, któremu najczęściej towarzyszy lekki, naturalny makijaż, przychodzi jesień. Dzień staje się coraz krótszy, pogoda bardziej kapryśna, zmienia się też koloryt na zewnątrz – pojawia się cała masa żółci, pomarańczy, czerwieni, brązów. Tym metamorfozom powinna towarzyszyć też zmiana w make-upie. Jakie są trendy? Jak powinien wyglądać jesienny makijaż? Czytaj dalej, aby się przekonać!

Jesienny makijaż – trendy się zmieniają, ale styl jest nieśmiertelny!

Z make-upem na jesień jest tak, jak ze wszystkim w modzie. W każdym sezonie rządzą inne trendy, ale są pewne stałe zasady, którymi powinno się kierować, nakładając jesienny makijaż. Powinien być on znacznie odważniejszy, niż ten letni, zwykle delikatny. Główną rolę w nim gra mocne podkreślenie oczu i ust. Istotny jest także intensywny kolor.

Podkład, poza tym, że wygładzi cerę, powinien także chronić ją przed niekorzystnymi skutkami działania czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy deszcz. Dobrze sprawdzą się w tej roli wszelkie czekoladowe brązy zamiast lekkich, jasnych podkładów. Warto także stłumić rumieniec na policzkach.

Jedną z istotnych cech jesiennego makijażu są mocno podkreślone rzęsy. W zależności od preferencji – długie, gęste, potargane, silnie wytuszowane. W grę wchodzi także doklejanie kępek sztucznych rzęs. Kolejną charakterystyczną cechą, którą ma jesienny makijaż jest gruba, czarna kreska na powiece. Trend ten powraca regularnie jak boomerang co jakiś czas, gdy przychodzi jesień. Jeżeli komuś nie do twarzy z czernią, można sięgnąć po jakiś inny, równie mocny odcień, na przykład granat.

Makijaż ust jest kolejnym bardzo ważnym elementem, składającym się na jesienny makijaż. Najlepszym wyjściem będzie poszukanie szminki w kolorze, który będzie współgrał z zewnętrzną aurą za oknem. Lepiej przy tym postawić na szminkę matową. Doskonałym wyborem będzie któryś z kolorów, spośród gamy wiśni, burgundów, szkarłatów czy karminów. Jeżeli ktoś nie ma ochoty stawiać na zbyt wyrazisty i ekstrawagancki makijaż, ze zbyt mocnym podkreśleniem, rozsądnym wyjściem może być szminka w kolorze zgaszonej czerwieni. W takim wypadku jednak warto zadbać o to, żeby wystarczająco podkreślone były brwi i rzęsy.

Trendy na 2018 rok – co jest modne w tym sezonie?

Jesienią 2018 roku do łask powracają wspominane wyżej grube, czarne kreski. Ponadto zdecydowanie kolorami tego sezonu będą fiolety, beże, stłumione róże. Popularnością cieszyć się będą złote cienie i brokaty. Jeżeli zaś chodzi o barwę ust, to prym będą wieść głębokie czerwienie, fiolety, a także ciemne brązy.

Warto być na bieżąco z trendami, jakimi rządzi się jesienny makijaż. Każda kobieta znajdzie w nich coś odpowiedniego dla siebie, a właściwe dobranie kosmetyków pozwoli zadbać o zdrowie, odnaleźć się w jesiennej gamie kolorów, a także zapewni świetne samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here