Jakie seriale warto obejrzeć?

Dziś można wysnuć śmiałą tezę, że seriale zaczynają nie tylko walczyć z filmami, ale często wygrywać owe walki. Sprzyja im rosnąca jakość produkcji, formuła serialu pozwalająca na dokładne przedstawienie postaci oraz platformy streamingowe takie jak Netflix kuszące darmowym okresem próbnym. Załóżmy, że właśnie założyłeś konto na dowolnej stronie umożliwiającej oglądanie seriali, więc warto zapytać w sieci „jakie seriale polecacie?”.

Z pewnością pojawią się głosy nakazujące ci zapoznanie się z klasykami oraz już uznanymi tworami:
– „Breaking bad” – Opowiada o genialnym nauczycielu chemii, który w obliczu raka staje przed zadaniem zabezpieczenia finansów swojej rodziny. Pomimo pozornie ciężkiego tematu, serial bywa zabawny, nie zapominając o zapewnieniu wzruszających scen. Z pewnością po skończeniu ostatniego sezonu sięgniesz po „Better call Saul”, czyli prequel o niezwykłym adwokacie.
– „House of Cards” – Mam nadzieję, że nikomu nie trzeba przedstawiać Francisa Underwooda, kongresmena, który nie zna słowa empatia. Makiawelistyczny psychopata równy Hannibalowi Lecterowi, lecz na gruncie nienudzącej się polityki Waszyngtonu.
– „Gra o tron” – Epickie fantasy, w którym nikt nie może być pewny, że przeżyje noc lub nie dozna poważnych obrażeń, ale to już wiesz, prawda?
-„Sherlock” – Oto prawdziwa perełka stacji BBC, która osadziła fabułę w XXI wieku. Prawdziwy brytyjski akcent, niebanalne sprawy i pani Hudson dawkowane w ponad godzinnych odcinkach, co daje niemal filmowy efekt.
– „La casa de papel” – A gdyby tak zdobyć miliony euro poprzez włamanie, ale nie ukraść nikomu pieniędzy? Poznaj plan genialnego stratega, czyli profesora, który powierzył przewodnictwo grupie przestępców psychopacie. Każdy z uczestników włamania to wyjątkowy charakter, prezentowany przez hiszpańskich aktorów. A jak się z tym wszystkim wiąże piosenka przeciwników włoskiego faszyzmu?
– „Rick i Morty” – Czy animacja musi być infantylna? Nie. Oto serial o dwupoziomowym humorze: prostym i bardziej złożonym. Możesz śmiać się z genialnego alkoholika z problemami rodzinnymi, mniej inteligentnych postaci, czy też przezabawnych nawiązań popkulturowych, a jeśli lubisz czasem pomyśleć, Rick z pewnością zainspiruje cię do kilku chwil zadumy.

http://www.stazmalzenski.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłasna firma
Następny artykułPorady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here