Jak zadbać o suchą skórę twarzy?

Sucha cera to problem wielu osób. Dlatego trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i nawilżaniu. Pomocne w tym mogą być niewątpliwie kosmetyki L’Oréal Hydra Genius. Okazuje się, że domowe sposoby stanowią doskonałą alternatywę dla drogich zabiegów w salonach kosmetycznych.

Nawet regularne wizyty u kosmetyczki nie zapewnią idealnie nawilżonej skóry, jeśli nie będziemy o nią dbali każdego dnia. Sucha cera to powszechny problem. Wpływ na jej kondycję ma nie tylko sposób życia, odżywiania się, ale i pielęgnacja, która powinna być staranna i dokładna. Sucha skóra wymaga też stosowania odpowiednich kosmetyków, które ją nawilżą – pomocne mogą być te z linii L’Oréal Hydra Genius.

Dlaczego skóra jest sucha?

Zbyt wysoka temperatura, ciągłe wystawianie skóry na słońce bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci aplikacji kremów z filtrem, wiatr, zimno, sposób odżywiania się, stan zdrowia i wiele innych czynników – wszystko to ma wpływ na kondycję cery. Nie bez powodu mówi się, że patrząc na skórę, można powiedzieć dużo o człowieku i jego zdrowiu.

W skórze człowieka znajduje się woda, która odgrywa bardzo ważną rolę – przede wszystkim jest odpowiedzialna za to, jak przebiegają procesy komórkowe, oraz za budowę włókien elastynowych i kolagenowych (które odpowiadają za dobrą kondycję naszej skóry). Jeśli produkcja włókien nie przebiega prawidłowo, wówczas skóra staje się wiotka, mniej jędrna i nie prezentuje się najlepiej. Aby tak nie było – potrzebna jest więc woda. W tym celu należy nie tylko zadbać o dobrą dietę, ale i stosować kosmetyki nawilżające, np. z serii L’Oréal Hydra Genius.

Kosmetyki nawilżające – jakie wybrać, by nie żałować?

Nie sztuką jest zajść do sklepu i wybrać kosmetyk pierwszy z brzegu. Gdy jednak chcemy dokonać świadomego wyboru, trudno się zdecydować, bo oferta przeróżnych specyfików jest bardzo bogata. Godne uwagi są te z dobrym składem. Przykładowo w gamie kosmetyków L’Oréal Hydra Genius znajdziemy w składzie wodę aloesową i kwas hialuronowy, które mają rewelacyjny wpływ na stan nawilżenia nawet bardzo suchej cery. Aloes nie tylko sprzyja nawilżeniu, ale może być stosowany nawet w przypadku dość problematycznej cery pełnej niedoskonałości. Działa bowiem przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Z kolei kwas hialuronowy to znany powszechnie „eliksir młodości”, który odpowiada za zatrzymanie wody w skórze, przez co jest ona znacznie bardziej jędrna i elastyczna.

Trzeba też mieć na uwadze, że preparaty powinny mieć przyjemną (a nie lepką) konsystencję i szybko się wchłaniać. Co ciekawe, kosmetyki L’Oréal Hydra Genius są zainspirowane azjatyckimi rytuałami pielęgnacyjnymi, dlatego mają lekką, kremowo-żelową konsystencję. I powinny działać długo, krótkotrwały efekt bowiem na nic się zda, chyba że ktoś ma czas co chwila aplikować preparat na twarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here