Piękne paznokcie to coś, o co powinna zadbać każda kobieta. Niestety nie wszystkie panie mogą cieszyć się długimi, niełamliwymi paznokciami. Można jednak łatwo temu zaradzić, decydując się na tipsy, z pomocą których możliwe jest osiągnięcie naturalnego efektu. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią długość, a przede wszystkim odpowiedni klej.

Klej profesjonalny
Tipsy muszą być dobrze przymocowane do paznokci naturalnych, nie powinny odstawać, bo inaczej efekt będzie nieestetyczny i sztuczny. Ważne jest więc przede wszystkim dobranie odpowiedniego kleju. Nie może to więc być taki klej, który dostać w kiosku, ponieważ sprawi on, że tipsy trudno będzie usunąć, a płytka paznokcia ulegnie zniszczeniu. Warto więc sięgnąć po klej profesjonalny, stworzony specjalnie w celu mocowania sztucznych paznokci. Tym bardziej, że takie kleje nie są drogie, a na pewno pozwolą skuteczniej przymocować tipsy i nie nastręczą trudności przy ich usuwaniu.

Szybkość wysychania
Wybór profesjonalnych klejów jest szeroki. Wśród dostępnych produktów można znaleźć zarówno kleje schnące wolno, jak i te wysychające bardzo szybko, co może okazać się niezwykle wygodnym rozwiązaniem. W przypadku osób mających mniej wprawy w przyklejaniu tipsów lepiej jednak wybrać produkt wysychający wolniej, ponieważ w tym wypadku szybkość wysychania może okazać się ogromną wadą i wpłynąć na estetykę oraz trwałość zabiegu. Należy także pamiętać, by unikać tworzenia się pęcherzyków powietrza, które obniżają trwałość spoiwa i również wpływają na estetykę wykonania zabiegu. W przypadku klejów szybkoschnących takie pęcherzyki będzie więc trudno usunąć.

Aplikacja kleju
Istotna jest nie tylko sama zawartość butelki z klejem, ale także sama butelka. Ważne, by nie pozwalała ona na zaaplikowanie zbyt dużej ilości substancji. Tipsy wymagają bowiem niewielkiej ilości spoiwa, które i tak pozwoli na ich skuteczne i trwałe przymocowanie. Najlepiej wybierać butelki umożliwiające dozowanie kleju w postaci kropli. Innym popularnym rozwiązaniem jest także butelka z pędzelkiem i ta forma aplikacji kleju dla wielu osób wydaje się wygodniejsza. Dzięki pędzelkowi możliwe jest rozprowadzenie kleju po całej powierzchni, a więc odpowiednie dozowanie nakładanej substancji i zapobieganie tworzeniu się pęcherzyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here