Nowe buty, niezależnie od tego, czy są to eleganckie szpilki, czy wygodne baleriny, mogą w trakcie pierwszych dni użytkowania obcierać i sprawiać, że na stopach pojawią się rany czy pęcherze. Warto więc każdą nową parę nieco rozbić. Jak to zrobić, by nie ryzykować dyskomfortem podczas noszenia nowego obuwia?

Sukcesywność przy rozbijaniu
Najlepszym sposobem jest noszenie nowego obuwia w domu przez kilka dni na mokre skarpetki. Dzięki temu stopa przyzwyczai się do ich kształtu. Dopiero wtedy można wychodzić w takich butach na zewnątrz i to najlepiej zakładające je w kilkudniowych odstępach czasu, w pozostałe dni chodząc w wygodnej parze butów i odciążając stopy.

Niezawodne stopki
Aby zapobiegnąć powstaniu otarć, można założyć cienkie, bawełniane stopki, które zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi skóry z wewnętrzną powierzchnią buta. Dodatkowo można także użyć nawilżającego kremu do stóp, który będzie chronił przed podrażnieniami. Można także użyć talku lub zakupić ochronną wkładkę do butów, która doskonale sprawdzi się w przypadku zbyt twardych zapiętek.

Rozbijanie butów po domowemu
Sprawdzonym i skutecznym sposobem na rozbijanie obuwia jest wykorzystanie alkoholu i bawełnianej ściereczki. Nasączoną szmatką należy wetrzeć płyn w powierzchnię butów aż do momentu, w którym staną się miękkie. W tym momencie można przystąpić do delikatnego rozciągania butów. Innym sposobem jest namoczenie gazet w denaturacie i wypchanie nimi butów lub moczenie obuwia w ciepłej wodzie przez kilka minut przed założeniem na stopy. Przy noszeniu nowych butów w pierwszych dniach stopy mogą być opuchnięte. Aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu warto więc po powrocie do domu przybrać pozycję leżącą i unieść nogi do góry. Dzięki temu szybko zniknie wrażenie ciężkości i krążenie krwi zostanie pobudzone.

Przydatne akcesoria
Dla tych, którzy nie chcą korzystać z domowych sposobów, odpowiednim rozwiązaniem mogą okazać się też specjalne akcesoria do rozciągania nowego obuwia, takie jak spray. W trakcie aplikacji należy jednak zachować czujność, ponieważ takie preparaty mogą wywoływać uczulenie. W popsikanych preparatem butach należy następnie spacerować po domu aż do momentu uczucia komfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here