Jak pomalować paznokcie?

Piękne paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Wydaje się, że malowanie ich jest nieskomplikowane, jednak często nie jesteśmy zadowolone z efektów naszych starań. Jak pomalować paznokcie, aby wyglądały idealnie?
Samo staranne pomalowanie paznokci może nie dać zadowalających efektów. Warto dbać na co dzień o dłonie i paznokcie, a nasz manicure będzie zawsze prezentował się świetnie. Lakier, szczególnie o intensywnym kolorze, podkreśla nasze paznokcie. Jeśli są one zniszczone i krzywe, lakier tylko spotęguje ten efekt. Przed pomalowaniem zadbaj więc o ich kondycję. Wzmacniaj je za pomocą odżywek, pamiętając, że za ich zdrowie odpowiedzialna jest także prawidłowa dieta i ewentualna suplementacja. Nadaj kształt płytkom za pomocą delikatnego pilnika. Zrób to starannie, aby paznokcie miały identyczny kształt i równą długość. Zadbaj o skórki wokół paznokci. Usuń te suche, jednak nie wycinaj ich, bo będą prezentować się jeszcze gorzej. Najlepszym wyjściem jest regularne stosowanie preparatów przeznaczonych do usuwania skórek.
Jak malować paznokcie, gdy są już zadbane, równe i gładkie? Dobierz odpowiedni kolor lakieru. Możesz zdecydować się na intensywny, odważny kolor, na przykład zawsze modną intensywną czerwień. A może wolisz delikatny, pastelowy kolor, który ukryje nieco niedoskonałości płytki paznokciowej? Wszystko zależy od Twojego nastroju i okazji.
Przed nadaniem paznokciom koloru dobrze jest nałożyć bazę, która sprawi, że lakier będzie się dłużej utrzymywał i ochroni płytkę przed przebarwieniami. Przed malowaniem dokładnie umyj dłonie aby odtłuścić paznokcie. Po nałożeniu bazy poczekaj aż ta dokładnie wyschnie. Nabierz odpowiednią ilość produktu, nie powinno być go zbyt dużo. Maluj w kierunku od nasady ku dołowi. Połóż jedną warstwę, a po jej wyschnięciu kolejną. To sprawi, że paznokcie będą równomiernie pokryte lakierem. Po wyschnięciu lakieru warto nałożyć utwardzacz, który sprawi, że paznokcie będą bardziej trwałe. Nie przejmuj się, jeśli pierwsze próby nie przynoszą idealnych efektów, z czasem dojdziesz do wprawy, a Twoje paznokcie będą prezentować się idealnie.

http://www.zieloni2004.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here