jak dobrać okulary

Jeśli przeraża nas sama myśl o noszeniu okularów. A może masz okulary, w których czujesz się źle i wstydzisz się w nich chodzić? A może myślisz o zakupie soczewek?

Najważniejsze oprawki

Obecnie salony optyczne oferują swoim klientom coraz większy wybór oprawek. Dzięki temu możemy znaleźć okulary, w których będziemy nie tylko wyglądać atrakcyjnie, ale też dzięki którym będziemy lepiej widzieć. Każdy z nas może wybrać się do optyka, który na pewno pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości. Warto również pamiętać, aby kupić okulary kup, w których po porostu dobrze się poczujemy. Mamy dwie możliwości, pierwsza to możemy przymierzać wszystkie okulary dostępne w salonie, aż znajdziemy te właściwe. Druga to dostosowanie się do kilku zasad:

Dopasuj okulary do koloru oczu oraz podkreśl swoje naturalne walory

Wybierając okulary musimy dobrać je tak, aby nie zasłaniały nam oczu. Jeśli masz na przykład niebieskie oczy, to warto zwrócić uwagę na oprawki o niebieskich akcentach. Będą nam one na pewno akcentowały nasz kolor tęczówki. Dla brunetki o ciemnej oprawie oczu idealne będą białe oprawki, a blondynkom najlepiej będzie w cętkach i w czerni.

dobór okularów do kształtu twarzy

Weź pod uwagę, w jaki sposób kształt kontrastuje z owalem Twojej twarzy

Jeśli natomiast nasza twarz jest okrągła, to powinniśmy unikać okrągłych oprawek. Warto natomiast skup się na modelach z kontrastem, na przykład na oprawki kwadratowe. Jeśli jednak mamy ostre rysy twarzy to najlepiej będziemy wyglądały w okularach o łagodnych oprawkach.

Dopasuj rozmiar oprawek do wielkości twarzy

Dobrane okulary przede wszystkim muszą pasować w każdym calu i zapewnić nam komfort. Dlatego konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jeśli mamy dużą twarz, nie powinniśmy kupować małych okularów. Zdecydowanie możemy postawić na większe okulary, będą one podkreślać nasze atuty.

Pamiętaj o owalu twarzy

*Do twarzy trójkątnej z szeroką żuchwą a wąskim czołem idealnie pasować będą oprawki o kocim kształcie. Natomiast do twarzy trójkątnej, ale o spiczastej brodzie i szerokim czole najlepsze będą oprawki, które nie mają widocznego dołu. Oprawki  takie to tak zwane żyłkowe albo z przeźroczystego plastiku.

*Dla twarzy owalnej idealne są te w kształcie orzecha. Jednak panie o twarzy owalnej maja bardzo szeroki wybór, ponieważ będą im tez pasować prostokątne oraz kocie.

*Do twarzy prostokątnej najlepsze będą oprawki o owalnym i wąskim kształcie, dzięki temu będzie można wizualnie wydłużyć twarz.

*Dla twarzy podłużnej dobrym wyborem będą oprawki z wyrazistymi zausznikami (poszerzają twarz) oraz oprawki o wąskim mostku.

*Okrągła twarz najlepiej będzie wyglądała w prostokątnych oraz kanciastych oprawkach. Dzięki nim można na przykład wysmuklić twarz.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here