Muzyka jest częścią naszego świata. Każdy z nas ma jakiś określony typ muzyki, który lubi słuchać, wielu potrafi wskazać ulubionego wokalistę, zespół czy nawet piosenka. Nie ulega wątpliwości, że muzyka jest tym elementem sztuki, który najłatwiej trafia do przeciętnego odbiorcy i jest dla niego najprzystępniejszy.
Dobry pomysłem wydaje się nauka gry na instrumencie. Z pomocą przychodzi nam nieśmiertelna gitara; o ileż przyjemniej siedzi się przy wieczornym ognisku, kiedy obok nas domorosły muzyk brzdąka w struny (pod warunkiem, że czyni to umiejętnie). Niemniej nie jest to takie proste, jak nam się wydaje, gdyż zazwyczaj oglądamy ludzi bardzo utalentowanych, wprost stworzonych do wyrażania siebie za pomocą muzyki. Grając na gitarze, musimy przygotować się na wiele godzin żmudnych treningów, chroniczny ból opuszków palców, a także na to, iż nie każdy będzie potrafił jednocześnie grać i śpiewać.
Są oczywiście inne instrumenty, na których warto nauczyć się grać. Warto zastanowić się nad tym również w kontekście zarobkowym; w dzisiejszych czasach tak zwane zespoły weselne święcą tryumfy, zarabiając naprawdę pokaźne sumy. W takiej kwestii pozostaje tylko pytanie; czy wciąż jest to sztuka, czy może tylko odwalona chałtura, granie „do kotleta”, jedynie dla pieniędzy?
No ale nikt nikomu nie każe być muzykiem weselnym. Można grać w domowym zaciszu lub jedynie dla najbliższych, poprzez instrument tworząc własny sposób kontaktowania się ze światem zewnętrznym. Wybór należy do wolnego człowieka.

http://www.mercante.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here