Ile można zarobić na blogu?

Ile można zarobić na blogu?

Liczba blogów dostępnych w internecie jest ogromna. Poświęcone są one niemal każdej tematyce, jaką tylko można sobie wyobrazić. Coraz większa liczba twórców blogów udowadnia, że możliwe jest zarabianie na blogowaniu i bardzo często są to takie kwoty, które umożliwiają im to, aby się z tego utrzymać. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić i w takiej sytuacji, blog jest jedynie dodatkiem do pensji. Mimo to coraz więcej osób poszukuje sposobu na to, jak zarabiać na blogu i jak robić to strategicznie, aby zapewnić sobie większą szansę na sukces.

Ile można zarobić na blogu? Na to pytanie nie można odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Zależy to bowiem od bardzo wielu czynników. Tak naprawdę każdy blog ma inny potencjał zarobkowy i nie każdy ma szansę na osiągnięcie dużych zysków. W dodatku nie każdy bloger będzie miał w sobie tyle determinacji i cierpliwości, by dotrwać do etapu, na którym będzie w stanie uskutecznić zarabianie na blogu. Nie ma się co oszukiwać, że samo założenie bloga umożliwia rozpoczęcie zarabiania już po jednym miesiącu. A nawet jeśli pierwszy miesiąc przyniesie zyski, to będą one niewielki.

Ile w takim razie można realnie zarobić? Każda reklama umieszczona na blogu daje zarobek od kilku groszy do maksymalnie kilku złotych. Średnio jednak jest to kilkanaście groszy. Stawki są raczej niskie. Podobnie jak niskie jest też prawdopodobieństwo, że czytelnicy bloga będą chcieli w te reklamy kliknąć. Wielu z nich nawet ich nie zobaczy, ponieważ mają w swojej przeglądarce specjalną wtyczkę, która blokuje reklamy. Trzeba więc szukać dalej.

Bloger może zarabiać na afiliacji. W tym modelu może liczyć na kilka lub nawet kilkadziesiąt procent od wartości zakupów, jakie wygenerują polecone przez niego osoby. Wysokość zarobków zależy od tego, jak dużą wartość mają polecane przez niego produkty i usługi. A także od tego, na ile skutecznie poleci je swoim czytelnikom. Jedno skuteczne polecenie może dać zarobek w wysokości nawet kilku tysięcy złotych, ale to raczej rzadkość. Bardziej realne są kwoty rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych.

https://www.bloggers.tips/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here