Gruzja

Gruzja – wczasy – plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem, a wieczorem wylot samolotem bezpośrednio do Gruzji.

Rano znajdziemy się na lotnisku w,w, w Tbilisi i spotkamy się z przedstawicielem biura gruzińskiego. Następnie jedziemy do Batumi nad Morzem Czarnym, po drodze mamy śniadanie w kawiarni. Przyjeżdżamy do hotelu, zostajemy zakwaterowani i mamy czas wolny na odpoczynek. Wieczorem spacerujemy po tym słynnym gruzińskim kurorcie. Zobaczymy między innymi Pałac Batumi, Bulwar Nadmorski oraz pokaz tańczących w rytm muzyki magicznych fontann. Druga część to pokaz laserowy, opowiadający historię Batumi i Gruzji. Dużym przeżyciem na pewno będzie spotkanie z kontrowersyjną rzeźbą Ali i Nino. Opowiada ona historię młodego Azera – muzułmanina oraz gruzińskiej księżniczki – chrześcijanki. Obie figury poruszają się, a nocą są oświetlone zmieniającym się światłem, co czyni je magnetycznie pięknymi. Kolację i nocleg mamy W Batumi.

Po śniadaniu wyjeżdżamy na południe do do Twierdzy Gonio, gdzie zwiedzimy liczący dwa tysiące sto lat rzymski obóz warowny. Następnie będziemy wszyscy razem zwiedzali i podziwiali Ogród Botaniczny w Batumi (powierzchnia sto trzynaście hektarów). Jest to jeden z największych Ogrodów Botanicznych na świecie, a znajduje się w nim ponad pięć tysięcy różnorodnych gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Jest on wyjątkowy, niepowtarzalny głównie ze względu na to, że rośliny tutaj zgromadzone pochodzą z całkowicie rożnych stref klimatycznych i krajobrazowych. Po atrakcjach parku wracamy do hotelu. Mamy zaplanowaną kolację w restauracji rybnej i czas wolny. Nocujemy w Batumi.

Kolejnego dnia planujemy dzień wypoczynkowy w Batumi. Jest to najnowszy kurort nadmorski w Gruzji i jedno z najładniejszych miast nad całym Morzem Czarnym z odrestaurowaną starówką i pięknym Parkiem Przymorskim. Góry otaczające miasto porośnięte są tropikalną roślinnością. Wspaniała architektura, liczne lokale i atrakcje, przyjazna atmosfera i wysoki standard usług z pewnością zapewnią nam wrażenia, które jeszcze długo, długo będziemy wspominać. Czas wolny na plażowanie, relaks nad morzem, spacery, indywidualne zwiedzanie okolicy i degustację miejscowych przysmaków. Kolacja też będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ będzie obecna gruzińska muzyka i tańce, nastanie folklorystyczny klimat.

Następnego dnia, po śniadaniu, mamy przejazd w stronę głównego grzbietu Kaukazu, do miasta Mestii w, w tajemniczej Swaneti. Po drodze postój w Zugdidi, stolicy Megrelii – mitycznej Kolchidy, gdzie zwiedzimy pałac księcia Dadianiego z dziewiętnastego wieku. Rodzina Dadiani to stary arystokratyczny ród, spokrewniony z samym Napoleonem Bonaparte. Podczas dalszego przejazdu będziemy podziwiać przepiękny widok na śródgórski indgurski zbiornik wodny oraz ośnieżone szczyty Wysokiego Kaukazu. Zbliżając się do Swanetii zobaczymy charakterystyczne średniowieczne wieże, które robią duże wrażenie na przyjezdnych.

Gruzja – wczasy.

Wycieczka do Gruzji to wielka przygoda.

http://www.freehostel.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here