Pierwsza kolekcja Anthology pojawiła się w 2014 roku jako zbiór innowacyjnych tapet wyprodukowanych w eksperymentalnej technologii przez uznaną na całym świecie firmę Harlequin. Zainteresowanie subtelnymi teksturami i wyrafinowaną złożonością kolekcji przeszło najśmielsze oczekiwania jej twórców, którzy idąc za ciosem, podarowali nam jeszcze cztery komplementarne zestawy tych wyjątkowych ozdób na ścianę.

Ukochali je sobie najsłynniejsi projektanci wnętrz, topowe sieci hoteli, a także gwiazdkowe restauracje. Najbardziej efektownie ekskluzywne tapety Anthology prezentują się w aranżacjach nowoczesnych, surowych, minimalistycznych i industrialnych. Podkreślają wyjątkowy charakter przestrzeni, a także dodają jej eleganckiego sznytu.

Natura w stanie czystym

Pierwsza z kolekcji, oznaczona po prostu numerem 01, inspirowana jest występującymi w przyrodzie teksturami, takimi jak koralowce, bambus i inne organiczne elementy. Doskonale sprawdzi się w sytuacji, w której chcemy osiągnąć efekt przytulności, unikając rustykalnych motywów. Dominują tutaj ciepłe kolory ziemi, a wśród kojących czerwieni i beży połyskują subtelnie złoto i srebro. Kompozycje kolorystyczne czerpią też pełnymi garściami z natury przejawiającej się we włóknach rafii, konopi i papirusu, a także skałach, jak chociażby siarka czy łupki.

W stronę wielkiego miasta

W kolekcji Anthology 02 silniej pobrzmiewają akcenty miejskie, jest też ona nieco bardziej „glamour”. Wciąż jednak dostrzec tu można echa traw, urozmaicone dodatkowo motywami bazującymi na fakturze drewna i skór zwierzęcych. – Podobnie jak Anthology 01, tapety te obfitują w organiczne odcienie i są niezwykle przyjemne w dotyku, stanowiąc przy tym wyrób o wyjątkowo wysokiej jakości – podkreśla przedstawiciel sklepu Kraina Barw, w którym można je nabyć.

Anthology 03 stopniowo przenosi nas ze świata natury do cywilizacji. Obok drewna połyskują miedź, kwarc i azuryt. Oprócz odbijających światło specjalnych tuszów wykorzystanych w procesie produkcji tapet oko przykuwa też tak oryginalny element, jak szklane koraliki sprytnie wkomponowane w wysmakowaną całość. Ciężkie, bogate, a zarazem surowe, bez wstydu flirtujące z motywem rdzy i patyny – tapety te idealnie odnajdą się w industrialnych przestrzeniach typu loft.

Papier, metal, kamień

Do wyrobu kolekcji Anthology 04 użyto najnowocześniejszych technologii i maszyn. Właśnie dzięki temu mogła powstać linia inspirowana papierem i tkaninami, procesem ich powstawania i rozkładu, w mikro- i makroskali. Falujące włókna, gra cieni na gniecionym jedwabiu, tłoczone wzory i subtelne akwarelowe barwy, wśród których znów mienią się iskierki metalicznych akcentów i miki – to wszystko tworzy urzekający, awangardowy efekt.

Rodzinę Anthology uzupełnia kolekcja Definition. Te zjawiskowe tapety strukturalne powstały w wyniku fascynacji naturalnym kryształem i skałą, na przykład obsydianem. Innowacyjne techniki druku, odważne kolory i niemal bezczelne w swej wyrazistości desenie składają się na kształtującą charakter całego pomieszczenia, spektakularną ozdobę ścian, które robią na każdym piorunujące wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here