Turyści, którzy spędzają urlop w Egipcie, mają przed sobą wiele wspaniałych możliwości spędzania wolnego czasu. Znane biura podróży polecają z jednej strony wypoczynek w modnych kurortach, z drugiej – ciekawe wycieczki fakultatywne, w trakcie których można poznać kulturę i historię tego kraju. Egipt jest przecież państwem, którego dumą są wspaniałe zabytki. Ci, którzy zdecydują się na wyprawę po tym kraju, mogą przeżyć niesamowitą przygodę. Jakie miejsca warto zobaczyć w tym kraju?
Bez wątpienia jednym z tych miejsc, które w trakcie wycieczki po Egipcie warto zobaczyć, jest Karnak. Tutejsza świątynia to nie lada gratka i atrakcja, którą biura podróży chętnie umieszczają w programach swych ekspedycji. Dlaczego to miejsce jest tak ważne? Dlaczego turyści z całego świata tak chętnie tu zaglądają?
Karnak jest przede wszystkim wyjątkowym sanktuarium – ważnym ośrodkiem kultu Amona. Wzniesiona na cześć tego boga świątynia do dziś zachwyca swą formą oraz rozmiarami. Nic dziwnego, że budowla ta robi tak wielkie wrażenie, skoro jej budowa trwała ponad tysiąc lat. Do miejsca kultu prowadzi wspaniała droga procesyjna, przy której stoją olbrzymie posągi sfinksów z głowami barana. Zachwyca też okazała brama, która prowadzi na teren właściwego sanktuarium. Sala pełna kolumn, obelisk Totmesa I oraz „sanktuarium świętych barek”, które powstało w czasach Aleksandra Wielkiego- oto kolejne atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Wszystko to sprawia, że Karnak jest atrakcyjnym celem wycieczki, a zainteresowanie turystów tutejszym sanktuarium od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here