Dochodowy biznes - czyli jaki?

Praca jest większością naszego życia. Spędzamy w niej większość czasu. Czasami wydaje nam się, że w pracy jesteśmy dużo więcej niż w domu. Bardzo często jest tak, że ze współpracownikami spędzamy dużo więcej czasu niż z rodziną. Biorąc to wszystko pod uwagę, nasuwa się jeden wniosek. Chcąc być szczęśliwym musimy lubić naszą pracę. Jak można żyć, gdy codziennie chodzimy do pracy, która nie sprawia nam przyjemności, która nas męczy i frustruje. Życie jest za krótkie, by dzień w dzień spędzać minimum 8 godzin w miejscu, którego nie lubimy. Dobrze, ale co zrobić, gdy naprawdę nie lubimy swojej pracy. Zarabiać trzeba. Rachunki trzeba opłacić. Nie ma innego wyjścia jak pracować. Tylko jak ten problem rozwiązać? Zmienić pracę? Tylko na jaką?
Takie pytania kłębią się w niejednej głowie. Wielu z nas nie lubi swojej pracy, żeby nie powiedzieć, że jej nie cierpi. Wielu z nas myślał, marzyło o założeniu własnego biznesu. Tylko jaki biznes założyć? Co zapewni nam przyzwoity dochód?
Chciałoby się odpowiedzieć, że najlepszy jest dochodowy biznes. Dobrze, tylko jaki biznes jest dochodowy? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas. Ja podeszła bym do tego trochę inaczej.
Wielu sławnych, bogatych ludzi uważa, że jedyny dochodowy biznes jaki można stworzyć oparty jest na pasji. Tylko coś, co robimy z miłością da nam prawdziwą radość, która z czasem przełoży się na pieniądze.
Jest jeszcze jeden aspekt prowadzenia własnej działalności. Chcąc prowadzić dochodowy biznes, musimy mieć dużą wiedzę. Praca dla siebie to ciągła praca nad sobą. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Tylko robiąc to, co kochamy będziemy mieli siły, by po wielu godzinach pracy wrócić do domu i szkolić się w nowinkach, które pojawiły się w naszym zawodzie. Tylko pasja da nam siłę do takiej pracy. A nauka czyni nas lepszymi od konkurencji. Co mam nadzieję, przełoży się na zarabiane przez nas pieniądze.
Czy to jest prawda? Nie wiem, ale coś w tym jest. Jaki jest sens zakładania biznesu, jeżeli nie będziemy lubili swojej pracy. Finał będzie taki jak w momencie, gdy pracowaliśmy na etacie, tylko tu jeszcze codziennie rano będziemy oglądali stos niezapłaconych faktur. Pracując z pasją łatwiej jest nam poświęcić czas na pracę. Musimy liczyć się z tym, że prowadząc własny biznes nie będziemy kończyli pracy po 8 godzinach. Dochodowy biznes wymaga pełnego zaangażowania. Pracy w pełnym wymiarze godzin. Często poświęcenia dużo większego niż, gdy pracujemy u kogoś.
Nie odpowiem Wam na pytanie, czy sprzedaż samochodów to dochodowy biznes. Tak samo jak nie wiem, czy prowadzenie biura księgowego jest dochodowe. Myślę, że to wygląda tak. Ktoś, kto świetnie sprzedaje samochody może uczynić z tego dochodowy biznes. Inna osoba, nie lubiąca tego zajęcia, nie zarobi na tym ani grosza. Dokładnie tak samo jest z założeniem biura rachunkowego, sklepu z włoczkami, kwiaciarni, czy każdego innego biznesu. Nie ważne, co robisz, rób to z sercem, a zaczniesz zarabiać pieniądze. Zanim się obejrzysz, będziesz prowadzić dochodowy biznes.

http://www.batfinanse.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here