W tym celu warto się udać ku najbliższej bibliotece lub księgarni. Warto również zajrzeć do antykwariatów czy swoich starych zbiorów. Jeżeli mieszkasz ze współlokatorem- zapytaj czy nie ma interesującej kolekcji. Może to być okazja do nie tylko pożyczenia pasjonującej powieści, ale przede wszystkim nawiązania przyjacielskich stosunków. Lokator nie musi być ani bibliotekarzem ani polonistą by pomóc Ci wejść do tajemniczego świata bohaterów, intryg, walk, miłości, fantazji, czy wiedzy. Być może nawet nie wiesz z jak bogatą wewnętrznie osobą mieszkasz, a wspólne poszukiwania powieści i późniejsze wieczorne wieczory staną się odpowiedzią na nudę.
Jeżeli nie masz współlokatora czy znajomego, którego chcesz się poradzić- nic straconego. Zarówno bibliotekarz, jak i sprzedawca w antykwariacie lub księgarni z przyjemnością udzielą Ci fachowej porady.
Najważniejszym pytaniem jest jaką książkę wybrać. Oczywiście możesz wybrać encyklopedię, słownik, podręcznik do medycyny. Ja bym jednak radziła wziąć coś lżejszego. Wolny czas powinien bowiem być przyjemnie wykorzystany. Kryminały, fantasy, książki podróżnicze, czy romanse- to najczęściej wybierane pozycje, co nie powinno dziwić, bo to właśnie dzięki nim oderwiesz się od rzeczywistości i bez potrzeby wydawania wysokich kwot uda Ci się odbyć fascynującą wyprawę. Bohaterowie staną się Twymi przyjaciółmi, wyobraźnia się pobudzi, a sny staną się bardziej kolorowe. Brzmi niezwykle? Tak właśnie działa magia czytania- dlatego zastanów się czy nie warto tak wykorzystać swego wolnego czasu.

https://www.moda.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here