Diety wegetariańskie w cateringach dietetycznych

Wegetarianie to bardzo liczna i stale powiększająca się grupa osób, które z chęcią korzystałyby z diety pudełkowej, lecz czasami jest to niemożliwe np. poprzez brak możliwości personalizacji diety aż w takim stopniu czy brak ofert diet wegetariańskich w firmach cateringu dietetycznego. Istnieje jednak też coraz więcej marek, które oferują ciekawe oferty wegetariańskie, które przedstawiamy poniżej i podpowiadamy na jakiej zasadzie działa taka dieta w firmie cateringowej.

Czym są diety wegetariańskie w cateringach dietetycznych?

Niektóre cateringi dietetyczne prowadzą diety wegetariańskie. Są to diety przygotowane z głównymi założeniami wegetarianizmu. Nie zawierają one w sobie mięsa, ryb ani owoców morza oraz produktów pochodnych. Zróżnicowana dieta wegetariańska jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i może być wybierana np. pod względem zdrowotnym czy poglądów. Firmy cateringowe coraz częściej oferują diety wegetariańskie swoim klientom, choć nie jest to jeszcze standardem. Diety takie również mogą zawierać np. różna ilość kalorii i są odpowiednio zbilansowane, aby były korzystne pod ogólnym kątem. Dana dieta wegetariańska również jest przygotowywana indywidualnie przez daną firmę i nie ma jednej popularnej lub kilku, które stosuje większość marek cateringowych jak np. menu w fast-foodach.

Koszty

Wiele osób obawia się również o zwiększone koszty takiej diety, gdyż jest ona trudniej dostępna i wymaga nieco innego podejścia. W rzeczywistości diety wegetariańskie nie są droższe i mają podobny poziom cenowy. Chęć zaoferowania szerszego asortymentu oraz brak droższych produktów np. mięsnych w diecie sprawia, że diety te nie są droższe od typowego cateringu dietetycznego.

Nie każdy catering oferuje diety wegańskie…

Pewnego rodzaju minusem może być brak ofert dla wegetarian w wielu firmach cateringowych. Dieta ta nie jest jeszcze tak popularna co np. diety podstawie sportowe itp. Jeśli jednak chcemy skorzystać z diety pudełkowej w wydaniu wegetariańskim, warto przeszukać fora lokalne oraz tematyczne i rozmawiać z innymi wegetarianinami. Czasami mają oni wiedzę o punktach, bistrach czy restauracjach, które nie są stricte firmami cateringowymi, a oferują catering dietetyczny dla wegetarian. Cateringów dietetycznych oferujących ten typ diety możemy również wyszukiwać w rankingach czy lokalnej w wyszukiwarce sprawdzając osobiście ofertę każdej firmy, gdyż Google może pominąć taką informację – choć w rzeczywistości dana marka oferuje dietę wegetariańską.

Można też wypróbować porównywarkę diet Dietly.pl i sprawdzić najpopularniejsze diety pudełkowe np.: catering dietetyczny w Białystoku.

Dla kogo dieta wegetariańska

Dla kogo dieta wegetariańska?

Z pewnością dieta wegańska to bardzo interesująca opcja. Oprócz wegetarian, którzy preferują ją ze względów światopoglądowych, może być ona również używana przez osoby chcące zwiększyć ilość warzyw i owoców w swojej diecie. Możemy też często ją rozszerzać lub wzbogacać np. według własnych preferencji. Dieta taka będzie również korzystna pod względem zdrowotnym, jeśli mamy takie zalecenia od lekarza. Dzięki cateringowej dietetyczne otrzymamy ją w ścisłej formie i odpowiednio urozmaiconą.

Czy warto?

Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Diety wegetariańskie w cateringach dietetycznych są coraz bardziej dostępne i są wysokiej jakości. Jeśli uda nam się znaleźć firmę oferującą taki rodzaj diety, powinniśmy skorzystać z takiej opcji. Dieta wegetariańska będzie spełniała standardy i będzie miała te same plusy jakie inne typy diet pudełkowych. Warto wybierać również diety pudełkowe, jeśli jesteśmy wegetarianinami ze względów smakowych. Firmy cateringowe usuwając wiele składników z takiej diety, bardzo intensywnie dobierają uzupełnienia braków. Dzięki temu dieta taka będzie urozmaicona i smaczna. Poszczególne firmy cateringowe chcąc wybić się na tym polu, przekładać będą odpowiednio dużo uwagi, aby dania były smaczne i jakościowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here