Usuwanie zbędnego owłosienia jest problematyczną kwestią dla wielu pań. Codzienne golenie nóg, pach i bikini podrażnia skórę, a stosowanie plastrów z woskiem lub depilatora jest bolesne. Jeżeli chce się raz na zawsze usunąć niechciane włoski, warto zdecydować się na depilację laserową. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia z różnych partii ciała.

Skuteczność depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza u kobiet, które mają jasną karnację i dość ciemne owłosienie. Włoski ciemne zawierają dużą ilość melaniny, czyli barwnika, który absorbuje wiązkę lasera. Jeżeli włos jest bardzo ciemny, jego usunięcie jest łatwiejsze. Włoski jasne usuwa się znacznie trudniej, przez co panie z bardzo jasną skórą i wyjątkowo jasnymi, cienkimi włoskami nie kwalifikują się do wykonania depilacji laserowej. W ich przypadku depilacja laserem diodowym wiąże się z brakiem zadowalających efektów. Pozostałe panie mogą usunąć za pomocą lasera od 80 do 95 procent wszystkich włosków na danej partii ciała. Jeżeli na nogach bądź pod pachami pozostaną resztki owłosienia, będą to wyłącznie włoski bardzo jasne i praktycznie niewidoczne (czyli tak zwany meszek).

Najlepsze efekty depilacji laserem diodowym są widoczne na łydkach, w okolicach bikini i pod pachami, jednak laser można wykorzystywać także do usuwania włosków na innych partiach ciała. W przypadku hirsutyzmu niektóre panie wybierają laserowe usuwanie owłosienia jako metodę na pozbycie się włosków, wyrastających podobnie jak u mężczyzn, na twarzy i szyi.

Depilacja laserowa Rzeszów – ile zabiegów należy wykonać?

Panie, które interesuje depilacja laserowa Rzeszów, zastanawiają się, ile zabiegów powinny wykonać. Jest to kwestią indywidualną, gdy depilacja laserowa pach, nóg czy bikini może obejmować serię od 3 do 8 zabiegów. Jeden zabieg usuwa jedynie część włosków, gdyż pozostałe pozostają w fazie „uśpienia”. Wiązka wyłapuje wyłącznie to owłosienie, które znajduje się w fazie wzrostu, a pozostałe włoski można usunąć dopiero za kilka tygodni.

Koszt depilacji laserowej pach lub innej partii ciała jest zależny przede wszystkim od liczby wykonanych zabiegów. Najczęściej cena jednej serii waha się od 100 do 300 złotych, w zależności od gabinetu kosmetycznego. W gabinetach używa się różnych laserów, przez co ceny i skuteczność pojedynczych zabiegów są odmienne. Za usuwanie owłosienia najskuteczniejszymi laserami łącznie płaci się jednak tyle samo, co za zabiegi wykonywane mniej skutecznymi urządzeniami – różna jest wyłącznie liczba zabiegów, jakie należy wykonać, by osiągnąć wymarzony rezultat.

Depilacja laserowa – czy włoski znikają na zawsze?

Depilacja laserowa w Rzeszowie zwykle pozwala usunąć niechciane włoski na zawsze. Zdarza się jednak, że po kilku miesiącach lub latach po wykonaniu ostatniego zabiegu na skórze pojawia się owłosienie. Takie przypadki mają miejsce, gdy na skutek zmian hormonalnych w fazie wzrostu znajdą się włosy, które dotychczas przez cały czas pozostawały uśpione. Jeżeli tak się stanie, wystarczy odwiedzić Rzeszów i wybrany salon kosmetyczny oraz umówić się na zabieg depilacji laserowej. Usunięcie nowych włosków pozwoli znów cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Przygotuj skórę do lata

Okres zimowy i wczesna wiosna są doskonałym momentem, aby wykonać depilację laserową. Po depilacji zabronione jest opalanie się, dlatego warto usunąć zbędne włoski na długo zanim wyjedzie się na urlop. W ten sposób zniweluje się ryzyko, że po depilacji na skórze pojawią się przebarwienia na skutek zbyt wczesnego opalania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here