Czysta woda!

Jak wiemy nie od dziś ciało dorosłego człowieka, składa się w około 60% z wody. Badania przeprowadzania przez światowej rangi naukowców wykazały, że bez jedzenia można przeżyć nawet to 10 dni, lecz bez wody zaledwie 3 do 4. Woda jest nam niezbędna do życia, jak widać nawet bardziej niż jedzenie. Dorosły człowiek powinien codziennie wypijać przynajmniej 2 litry wody, aby się nie odwodnić. Woda jest czymś szczególnym w naszym życiu. Podczas gotowania jedzenia to praktycznie przy każdej potrawie, która zawiera węglowodany, musimy jej użyć, czy to do ugotowania makaronu, czy to ryżu, a nawet kaszy, wszędzie używamy wody. Jeśli korzystamy z toalety, również korzystamy z wody. Największe starożytne cywilizacje takie jak Egipt, Grecja czy Rzym mieściły się przy największych rzekach na danym kontynencie. Egipcjanie rozwinęli się do tego stopnie, że potrafili przewidzieć co do dnia, kiedy wyleje Nil, jedna z większych rzek Afryki i poprzez ten coroczny wylew nilu, pola zostawały obficie użyźniane oraz odpowiednio nawadniane. Dzięki temu Egipcjanie urośli w tak wielką potęgę, że uczymy się o nich po dziś dzień.

Podczas rozwoju cywilizacji Rzymskiej, woda stała się jednym z przyczyn jej rozpadu. Rzymianie poprzez ołowiane rury doprowadzali wodę do wielkich miast i poprzez nadmiar ołowiu w wodzie chorowali na tak zwana Ołowicę, lecz nie wiedzieli tego i truli się każdego dnia, następnie umierając w męczarniach.

Więc, czy można pić wodę z kranu?

Dzisiaj jest już zupełnie inna technologia, rury nie są produkowane już z ołowiu, lecz ze stali bądź miedzi. Zdrowie jest najważniejsze. Dzisiaj nie pozyskujemy nieprzebadanej wody z rzek do picia, tak jak to miało miejsce kiedyś, lecz zazwyczaj woda pochodzi z głębinowych źródeł, jest dzięki temu bogata w minerały oraz znacznie mnie zanieczyszczona, nie znaczy to, że woda ta nie jest badana, zanim trafi do naszych domów. Przepisy mówią jasno, że woda wypływająca z kranu jest zdatna do picia nawet bez ówczesnego jej zagotowania.

Teraz już na pewno wiem, czy można pić wodę z kranu i czy będziemy mieli potem jakiekolwiek problemy zdrowotne.

http://www.przedsiebiorczapani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here