infekcja układu moczowego

Zainfekowanie układu moczowego występuje niejednokrotnie wtedy, jeśli bakterie kolonizują obszary intymne – drogą wstępującą, rzadziej krwiopochodną lub limfatyczną. Ze względu na budowę anatomiczną, kobiety częściej są na ZUM. Im dużo osoba miała zabiegów wykonywanych w zakresie dróg moczowych, tym ryzyko zachorowania na ZUM i jest wyższe. Głównymi bakteriami wywołującymi przypadłość są E. coli (70-95%). W innych przypadkach Enterobacteriaceae i Staphylococcus saprophyticus.

Rodzaje dolegliwości dróg moczowych

Zapalenie cewki moczowej – niebezpieczna i nieprzyjemna choroba. Powoduje nacisk, świąd i palenie przy oddawaniu moczu. Warto zareagować od razu. Nieleczone infekcje dróg moczowych prowadzą do przejścia choroby w stan ciągły i do rozprzestrzenienia się zakażenia na inne narządy.
Zapalenie pęcherza – jesteś na nie gdy odczuwasz liczne parcie na mocz, powszechnie musisz iść do ubikacji, a w efekcie oddajesz niedużą ilość moczu. Zapaleniu pęcherza wtóruje również silny, kłujący nacisk w okolicy nad łonowej. Warto wiedzieć, że najpopularniejszą etiologią zapalenia są bakterie, które dostały się do pęcherza przez cewkę moczową.
Zapalenie nerek – drugi element układu moczowego zaatakowany przez bakterie. Zapaleniu wtórują uciski w okolicy nerek, gorączka połączona z dreszczami, mdłości, mdłości, zmęczenie, uciski brzucha oraz bóle głowy. Przy tej dolegliwości oddawanie moczu jest utrudnione. Przy zapaleniu nerek należy zbadać mocz i krew. Można także wykonać USG jamy brzusznej i urografię. Zapalenie nerek może doprowadzić do ich niewydajności.
• Bakteriuria bezobjawowa – nie powoduje charakterystycznych zmian czy dolegliwości. Podczas analizowania moczu również wszystko jest w normie. Bakteriurie znajduje się podczas np. badań kontrolnych. W czasie moczowym charakteryzuje się blisko 100 000 drobnoustrojów przypadających na 1 ml. Nie można jej ignorować. U kobiet w ciąży może spowodować przedwczesny poród lub zagrażać życiu dziecka.

częste oddawanie moczu - co moze być przyczyną

Dolegliwości dróg moczowych, co robić, jeśli się pojawią?

Przy pojawieniu się symptomów dyzurycznych dolegliwości dróg moczowych należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi wywiad oraz konieczne analizowania, które pozwalają określić, na jaki sposób dolegliwości cierpi pacjent. Cierpiący, którzy skarżą się na częstomocz, naglące parcia, nacisk w okolicy podbrzusza, i byliśmy w tym czasie wykonywane sposoby na pęcherzu moczowym, z dużym prawdopodobieństwem można zidentyfikować duże zapalenia pęcherza moczowego. Zainfekowanie układu moczowego u ludzi jest bardzo rzadko. Męska anatomia układu moczowego oraz wartości antyseptyczne wydzieliny stercza efektywnie przeciwdziałają ZUM. Gdy klient ma na tę dolegliwość, to w wielkiej większości etiologią są przeróżnego rodzaju choroby anatomiczne. Specjaliści szacują, że u od 50 do 70% pacjentek, które nie są w ciąży, system moczowy wyjaławia się instynktownie, natomiast sygnały dyzuryczne mogą być nawet przez kilkoro miesięcy. Niejednokrotnie spotykanymi środkami, które łączy się przy zapaleniu pęcherza, są fluorochinolony oraz trimetoprim-sulfametoksazol, stosowane w kilkudniowej kuracji. Nitrofurantoinę składa się minimum 7 dni, żeby środek mógł żyć w pełni skuteczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here