Czy słonecznik może tuczyć?

Każdy z nas chciałby cieszyć się zgrabną oraz pięknie wyrzeźbioną sylwetką do późnych lat swego swojego życia. Niestety wiele osób często musi zmagać się z uciążliwymi zbędnymi kilogramami.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie tylko brak ruchu lecz także spożywanie każdego dnia wysokokalorycznych posiłków. Któż nas nie lubi konsumować ulubionych chipsów, popcornu, orzeszków ziemnych czy ziaren słonecznika podczas ulubionego meczu czy innego programu telewizyjnego? Niestety częste podjadanie takich łakoci jest bardzo niezdrowe i w szybkim czasie może prowadzić do sporej nadwagi.
Czy słonecznik tuczy? – takie oto pytanie bardzo często zadaje sobie wielu łasuchów lubiących podjadać te przepyszne ziarenka.
Mogłoby się wydawać, że pestki słonecznika to bardzo zdrowa przekąska, niemiej warto zdawać sobie sprawę z tego, że zbyt częste konsumowanie tych pysznych ziarenek nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie.
Wielu z nas bardzo często sięga po ziarenka słonecznika między innymi z tego powodu, iż zawierają one cenne kwasy omega 3, które to zalicza się do bardzo zdrowych składników diety. Co więcej słonecznik zapobiega tworzeniu się w naszym organizmie niezdrowego cholesterolu. Poza tłuszczami nienasyconymi pestki słonecznika są również bogate w aminokwasy, które to są podstawowym składnikiem białka komórkowego.
Co więcej ziarenka słonecznika zawierają cenne dla zdrowia witaminy oraz składniki mineralne. Posiada on w swym składzie cenny antyoksydant witaminę E, a także witaminy B, A oraz D. Z kolei z cennych minerałów można wymienić cynk, żelazo, potas oraz wapń. Dzięki tym składnikom znacznie wzmacniamy kości, poprawiamy wygląd skóry oraz wspomagamy nasz wzrok.
Mimo posiadania tych cennych dla zdrowia składników, słonecznik jest ogromną bombą kaloryczną. Co prawda kilka ziaren słonecznika w sałatce czy w ulubionym pieczywie nam nie zaszkodzi, niemniej słonecznik jest kaloryczny i jego spożywanie w znacznych ilościach nie jest wskazane dla osób dbających o smukłą sylwetkę.
Warto wiedzieć o tym, że sto gram słonecznika zawiera aż 561 kalorii, a bardzo często się zdarza, że osoby zajadające się tymi ziarenkami kupują je w większych opakowaniach i tracą kontrolę nad ilością spożytych kalorii.

http://www.intelektualnie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here