Czym jest kazeina?

Zanim przejdziemy dalej, warto zapytać o to, czym tak naprawdę jest owa kazeina, czym jest białko kazeinowe? Jest to białko, ale kazeina gdzie występuje? Jeśli chodzi o miejsce jej obecności, to przede wszystkim wskażemy na to, że kazeina w mleku jest spotykana. Tak naprawdę stanowi ona 80% wszystkich białek obecnych w tym produkcie.

Nietolerancja kazeiny

Skoro mówimy o obecności kazeiny w mleku, to na pewno równocześnie też można zapytać o taki element, jak nietolerancja laktozy. W przypadku kazeiny należy powiedzieć, że nie ma ona wiele wspólnego z laktozą, a tym samym osoby cierpiące na nietolerancję owej laktozy, nie muszą obawiać się przyjmowania tego białka.

Korzyści jakie daje nam kazeina micelarna

Przyjmowanie kazeiny micelarnej jest bezpośrednio związane z bardzo wieloma różnymi korzyściami, a tym samym jak najbardziej warto po nią sięgać, warto ją stosować jako uzupełnienie treningu. Jakie zatem konkretne korzyści możemy w tym miejscu wymienić?

  • wspieranie procesu syntezy białek,

  • pozytywny wpływ na zdrowie układu kostnego,

  • pozytywny wpływ na proces utraty tkanki tłuszczowej,

Dlaczego białko kazeinowe jest dobre na noc?

W tym miejscu warto przejść do sedna problemu, do odpowiedzi na pytanie, które zadaliśmy na samym wstępie. Dlaczego białko kazeinowe jest szeroko polecaną odżywką stosowaną na noc? Z bardzo prostego powodu. Kazeina jest takim białkiem, które nie ulega rozpuszczeniu w środowisku kwaśnym, a więc w ludzkim żołądku. Ma to bezpośrednie przełożenie na fakt, iż w momencie jego zażycia, nie mamy do czynienia ze zjawiskiem szybkiej jego absorpcji. To powoduje, że białko kazeinowe właśnie polecane jest nie tylko na noc, nie tylko na czas snu, ale także na czas, w którym nie mamy możliwości przez dłuższy czas po treningu spożyć pełnowartościowego posiłku.

Kazeina zapobiega w tym momencie procesom antykatabolicznym, zapobiega rozpadowi budowanej masy mięśniowej. Wchłanianie się dawki białka kazeinowego można określić nawet na czas około 8 godzin, a to pozwoli zapobiec w znacznym stopniu owym niechcianym zjawiskom antykatabolicznym. To de facto podstawowy i jedyny powód, dla którego warto sięgać po owo białko, aczkolwiek na pewno warto także podkreślić to, że to trening i dieta są najważniejszymi elementami warunkującymi odniesienie sukcesu lub jego brak.

Wady kazeiny

Nie można nie wspomnieć także o takim elemencie, jakim są wady przyjmowania białka kazeinowego. Czy można wskazać na takie wady? Nie ma ich wiele i nie są one powszechne, ale na pewno musimy zwrócić uwagę na to, że w odniesieniu do niektórych osób możemy mieć do czynienia z pewną reakcją alergiczną po dłuższym okresie stosowania owego białka kazeinowego. Pewnikiem jest to, że białko kazeinowe jest jedną z tych najlepszych, jedną z tych najbardziej pożądanych odżywek dla sportowców i jak najbardziej korzystnie wpływa ono na osiągane rezultaty. Mowa zarówno o budowaniu masy mięśniowej jak i o skutecznym zapobieganiu jej rozpadowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here