instalacja fotowoltaiczna

Działanie paneli fotowoltaicznych budzi wiele pytań wśród osób, które dopiero zainteresowały się tego typu technologią. Wiele osób zastanawia się, czy instalacja PV działa przez cały rok i czy panele fotowoltaiczne są w stanie wyprodukować dla domu wystarczającą ilość energii elektrycznej. Odpowiadamy na pytanie, czy instalacja fotowoltaiczna jest całoroczna i czy jest w stanie wytwarzać energię elektryczną także podczas miesięcy, w których dni są stosunkowo krótkie.

Działanie paneli słonecznych

Fotowoltaika Bydgoszcz zaczyna działać już z samego rana. Promienie słoneczne docierają wtedy do modułów fotowoltaicznych, w których zmieniane są na prąd zmienny. Dochodzi do tak zwanego efektu fotowoltaicznego. Prąd stały w następnych etapach zamieniany jest na prąd zmienny, a dochodzi do tego w falowniku. Prąd zmienny wytworzony przez instalację PV podobny jest do tego, który pobieramy z sieci publicznej i jest w stanie zasilać urządzenia w domu.

Panele słoneczne zamontowane na dachu budynku działają przez cały rok i od wschodu do zachodu słońca wytwarzają energię elektryczną. W momencie, gdy Twoje zapotrzebowanie na prąd jest większe, możesz korzystać z nadwyżek energii elektrycznej, które wyprodukowała dla Ciebie instalacja https://suncrew.pl/fotowoltaika-bydgoszcz/.

Czy fotowoltaika działa zimą?

W zimowych miesiącach, gdy słońca jest mniej niż latem, także można korzystać z energii elektrycznej wytworzonej przez panele słoneczne. Promienie słoneczne docierają do modułów fotowoltaicznych nawet w okresie przejściowego zachmurzenia. Co ciekawe instalacja PV działa wydajniej w chłodne dni, niż gdy jest upał. Jest tak, ponieważ gdy jest zimno, drgania wewnątrz sieci krystalicznej ogniw fotowoltaicznych są mniejsze, a przepływ elektronów jest bardziej uporządkowany. Gdy temperatura powietrza jest wyższa, drgania się zwiększają, a cała instalacja staje się mniej wydajna. Wniosek jest taki, że panele fotowoltaiczne działają nie tylko wiosną i latem, ale także zimą. Przez cały rok produkują one prąd, który niezbędny jest do zasilania sprzętów elektrycznych w domu.

Fotowoltaika a warunki atmosferyczne

Moduły fotowoltaiczne odporne są na trudne warunki pogodowe takie jak wiatr, śnieg, deszcz i grad. Nie szkodzą im one w żaden sposób i nie musisz się martwić, że uszkodzą instalację. W niektórych przypadkach deszcz i wiatr mają nawet dobroczynny wpływ na moduły fotowoltaiczne. Oczyszczają się one bowiem z zabrudzeń i nie musisz myć ich samodzielnie. Fotowoltaika Bydgoszcz jest praktycznie bezobsługowa i nie wymaga częstych konserwacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here